Prezent DIY na Dzień Ojca: wręcz własnoręczny puchar najlepszemu tacie na świecie

Każdemu rodzicowi za trud i serce, jaki wkłada w wychowanie dziecka, należy się puchar, dlatego obejrzyj wideo i zrób z dzieckiem własnoręczny upominek, który rozczuli niejednego tatę.

Zobacz inne z serii: DIY na prezent (14)

Najlepszy prezent na Dzień Ojca, to ten wykonany własnoręcznie. Upominek nie musi być drogi, najważniejsze, aby był symbolem szacunku, wdzięczności i miłości do ukochanego taty. Podpowiadamy, jak zrobić puchar DIY dla najlepszego taty na świecie – wzruszenie i uśmiech na twarzy ojca gwarantowane. Możesz też sprawdzić, jak zrobić inne prezenty DIY dla taty.

Prezent DIY dla taty:

 1. Wręcz tacie puchar
 2. Przybory potrzebne do wykonania pucharu
 3. Jak zrobić puchar DIY? Instrukcja krok po kroku
 4. Rady i wskazówki ułatwiające wykonanie pucharu

Wręcz tacie puchar 

Własnoręczny prezent na Dzień Ojca to dobry pomysł na upominek dla taty. Pokażemy ci więc, jak zrobić w domu efektowny puchar. Taki gadżet to świetny pomysł na oryginalny prezent z okazji  Dnia Ojca. Gwarantujemy, że własnoręcznie zrobiony puchar będzie się zdecydowanie lepiej prezentował niż niejeden kupiony w sklepie. Do prezentu możecie także dołączyć laurkę dla taty, w której wyrazicie miłość i szacunek do ojca. Dziecko może mu też zaśpiewać  specjalną piosenkę na dzień taty. Nie zwlekajcie z decyzją, obejrzyjcie wideo i przystąpcie do wykonania własnoręcznie robionego pucharu.

Przybory potrzebne do wykonania pucharu

Do wykonania własnoręcznego pucharu potrzebujesz:
 • arkuszy szarego papieru
 • gazety
 • kleju do tapet
 • klej typu vicol
 • kleju na ciepło
 • tekturowego pudełka
 • 2 plastikowych doniczek (małej i dużej)
 • złotego spreju
 • błyszczącego papieru samoprzylepnego
 • markera
 

Jak zrobić puchar DIY? Instrukcja krok po kroku

Wykonanie pucharu jest dosyć czasochłonne. Dlatego warto zacząć przygotowywania nieco wcześniej. Od czego zacząć?
 
 1. Zacznij od sklejenia doniczek. Posmaruj klejem na ciepło dno mniejszej doniczki i przyłóż do niej dno większej - przytrzymaj aż klej wystygnie, a doniczki dobrze się ze sobą skleją. Tak oto powstał kształt naszego pucharu.
 2. Kolejny krok to przygotowanie kleju do papier mache. Potrzebujemy do tego dużej miski wody, kleju do tapet oraz vikolu. Zacznij od rozrobienia w wodzie kleju do tapet zgodnie z instrukcją z opakowania. Tak przygotowany klej odstaw na 30 minut by zgęstniał. Następnie dodaj vicol (od 100 do 200 ml) - dokładnie wymieszaj.
 3. Podrzyj na paski szary papier oraz gazety - będziesz ich potrzebowała znaczną ilość (w zależności od wielkości doniczek od 2 do 4 arkuszy szarego papieru i podobną ilość papieru gazetowego).
 4. Kolejny krok to przyklejenie rączek pucharu (użyj kleju na ciepło). Rączki można zrobić z grubego jutowego sznurka lub zrolowanych gazet.
 5. Tak przygotowane doniczki obklejamy papier mache. Zaczynamy od zmoczenia pasków papieru we wcześniej przygotowanym kleju do papier mache. Palcami ściągamy nadmiar kleju z papieru i przykładamy go do plastikowych doniczek. Aby puchar miał solidną konstrukcję, musimy obkleić go 6-7 warstwami papieru. Aby było nam łatwiej, najlepiej nakładać na przemian warstwę gazet, a następnie warstwę szarego papieru. 
 6. Tak obklejony papier mache puchar pozostawiamy na kilka dni do wyschnięcia.
 7. W analogiczny sposób należy obkleić papier mache również pudełko, na którym będzie stał puchar.
 8. Gdy puchar oraz pudełko wyschną, należy pomalować lub posprejować je na wybrany kolor.
 9. Pomalowany puchar przyklej klejem na ciepło do podestu z kartonowego pudełka.
 10. A teraz najprzyjemniejsza część zabawy - przygotowywanie napisu. Na błyszczącym papierze samoprzylepnym napisz markerem dedykację. A następnie przyklej gotową tabliczkę do podestu pucharu, możesz ją także umieścić bezpośrednio na pucharze.

Rady i wskazówki ułatwiające wykonanie pucharu

 • Jeśli nie macie czasu na wyklejanie pucharu, możecie po prostu pomalować doniczki na złoto (np. sprayem). Tak wykonany puchar powinien prezentować się równie okazale.
 • Zamiast podstawki i napisu możecie dedykacje napisać na samym pucharze, dzięki temu oszczędzicie trochę czasu. 


Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 1 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy