GRY
 
 

Jak zrobić puchar dla taty - DIY na prezent

Puchar należy się każdemu rodzicowi za trud i serce jaki wkłada w wychowanie dziecka. dlatego warto namówić dziecko i razem z nim zrobić puchar dla najlepszych rodziców na świecie.

Zobacz inne z serii: DIY na prezent (14)

Puchar - pomysł na prezent

Chciałabyś, by twoją półkę zdobił puchar? A może znasz kogoś komu puchar się należy? Pokażemy ci więc jak zrobić w domu efektowny puchar. Tak zrobiony gadżet to świetny pomysł na oryginalny prezent z okazji  Dnia Ojca. Gwarantujemy, że własnoręcznie zrobiony puchar będzie się zdecydowanie lepiej prezentował niż nie jeden kupiony w sklepie. Poza tym w dedykacji w laurce dla taty będziecie mogli napisać cokolwiek zechcecie nie będą was ograniczać żadne szablony. Nie czekajcie tylko oglądajcie nasz film i zróbcie swój własny puchar.

Zobacz też: Pomysły prezentów na Dzień Taty

Puchar – do wykonania potrzebujesz:

 • arkusze szarego papieru
 • gazety
 • kleju do tapet
 • klej typu vicol
 • klej na ciepło
 • tekturowe pudełko
 • 2 plastikowe doniczki (mała i duża)
 • złoty sprej
 • błyszczący papier samoprzylepny
 • marker
Zobacz też: Dzieci robią prezenty na taty

Puchar – instrukcja krok po kroku

Wykonanie pucharu jest dość czasochłonne. Dlatego warto zacząć go przygotowywać na tydzień przed planowanym wręczeniem.
 1. Zacznij od sklejenia doniczek. Posmaruj klejem na ciepło dno mniejszej doniczki i przyłóż do niej dno większej - przytrzymaj aż klej wystygnie, a doniczki dobrze się ze sobą skleją. Tak oto powstał kształt naszego pucharu.
 2. Kolejny krok to przygotowanie kleju do papier mache. Potrzebujemy do tego dużej miski wody, kleju do tapet oraz vikolu. Zacznij od rozrobienia w wodzie kleju do tapet zgodnie z instrukcją z opakowania. Tak przygotowany klej odstaw na 30 minut by zgęstniał. Następnie dodaj vicol (od 100 do 200 ml) - dokładnie wymieszaj.
 3. Podrzyj na paski szary papier oraz gazety - będziesz ich potrzebowała znaczną ilość (w zależności od wielkości doniczek od 2 do 4 arkuszy szarego papieru i podobną ilość papieru gazetowego).
 4. Kolejny krok to przyklejenie rączek pucharu (użyj kleju na ciepło). Rączki można zrobić z grubego jutowego sznurka lub zrolowanych gazet.
 5. Tak przygotowane doniczki obklejamy papier mache. Zaczynamy od zmoczenia pasków papieru we wcześniej przygotowanym kleju do papier mache. Palcami ściągamy nadmiar kleju z papieru i przykładamy go do plastikowych doniczek. Aby puchar miał solidną konstrukcję musimy obkleić go 6-7 warstwami papieru. Aby było nam łatwiej najlepiej nakładać na przemian warstwę gazet, a następnie warstwę szarego papieru. 
 6. Tak obklejony papier mache puchar pozostawiamy na kilka dni do wyschnięcia.
 7. W analogiczny sposób należy obkleić papier mache również pudełko na którym będzie stał puchar.
 8. Gdy puchar oraz pudełko wyschną należy pomalować lub posprejować je na wybrany kolor.
 9. Pomalowany puchar przyklej klejem na ciepło do podestu z kartonowego pudełka.
 10. A teraz najprzyjemniejsza część zabawy - przygotowywanie napisu. Na błyszczącym papierze samoprzylepnym napisz markerem dedykację. A następnie przyklej gotową tabliczkę do podestu pucharu, możesz ją także umieścić bezpośrednio na pucharze.

Puchar – rady i wskazówki

 • Jeśli nie macie czasu na wyklejanie pucharu papier mache możecie po prostu posprejować na złoto doniczki. Tak wykonany puchar powinien prezentować się równie okazale.
 • Zamiast podstawki i napisu możecie dedykacje napisać na samym pucharze, dzięki temu oszczędzicie trochę czasu. 
Sprawdź teżModne pomysły na prezent  dla Taty
Doładuj
Przeładuj