Jak zrobić słoik na gwoździe - DIY na prezent

Zobacz jak w prosty sposób zwykły słoik zmienić w praktyczny pojemnik na gwoździe lub śrubki. To doskonały pomysł na oryginalny i niedrogi prezent.

Zobacz inne z serii: DIY na prezent (14)

Słoik na gwoździe - pomysł na prezent na Dzień Ojca lub na inne okazje

Wyciąganie małych metalowych przedmiotów takich jak gwoździe czy śrubki potrafi czasem przysporzyć niemałych problemów. Bo chcąc wyciągnąć jeden mały gwoździk zazwyczaj musisz wysypać na podłogę całą zawartość pojemnika, a następnie ją posprzątać. Dlatego pokażemy ci jak w prosty sposób zmienić zwykły słoik w pojemnik do przechowywania gwoździ i śrubek. Ten niezwykle praktyczny gadżet będzie doskonałym prezentem z okazji Dnia Ojca. Taki prezent z pewnością doceni każdy tata - nie tylko miłośnik majsterkowania, bo poza gwoździami i śrubkami można w nim także przechowywać inne drobne metalowe przedmioty np. spinacze biurowe. Nie czekaj, zobacz film i sprawdź, jak zamienić słoik w praktyczny pojemnik na gwoździe. 

Zobacz też: Pomysły prezentów na Dzień Taty

Słoik na gwoździe – do wykonania potrzebujesz:

 • mały słoik
 • magnes
 • klej
 • ozdobne taśmy
 • folię samoprzylepną
 • nożyczki
Zobacz też: Dzieci robią prezenty na taty


Słoik na gwoździe – instrukcja krok po kroku

 1. Dokładnie umyj i odtłuść powierzchnię słoika i nakrętki
 2. Przyklej magnes do wewnętrznej strony nakrętki słoika.
 3. Teraz ozdób słoik kolorowymi taśmami. Najprościej będzie obkleić go po prostu kolorowymi paskami. Dla bardziej ambitnych polecamy wycinanie wzorów np. zygzaków albo spiralek
 4. Następnie odrysuj kształt nakrętki na foli samoprzylepnej. Wytnij odrysowany kształt nożyczkami i dokładnie obklej nakrętkę.
Zobacz też: Laurka dla taty
 

Słoik na gwoździe – rady i wskazówki

 • Do ozdabiania słoika możesz także użyć farb do szkła, albo kolorowych sznurków tak jak w przypadku ozdobnego wazonika z włóczki.
 • Doskonałym patentem jest także zrobienie na nakrętce etykiety na której można będzie opisać zawartość słoika.
Sprawdź teżModne pomysły na prezent  dla Taty
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy