Oto dowód, że macierzyństwo to najlepszy lek
fot. Facebook/Joanna Dodge Scheuerman

Dla takich chwil warto być mamą!

Każdy ma czasem gorszy dzień. Są jednak momenty, dzięki którym zapominamy o zmęczeniu, bólu, strachu.
Hanna Szczesiak
Oto dowód, że macierzyństwo to najlepszy lek
fot. Facebook/Joanna Dodge Scheuerman
Prawdopodobnie każda mama ma czasem taki dzień, kiedy ma dość gotowania, sprzątania, zabawy z dziećmi i... bycia mamą. Joanna Dodge Scheuerman, mama 5-letniej córeczki, doskonale zna to uczucie. Na Facebooku i Instagramie umieściła zdjęcie swojego męża i śpiącej córki. Do zdjęcia dołączyła podpis, który zdradza, czym tak naprawdę jest macierzyństwo.

"Wybierz miłość. Wybierz cierpliwość. Wybierz radość"

Byłam wczoraj dość marudna. Nie miałam ochoty na bycie mamą. Nie miałam ochoty na przygotowywanie posiłków, odrabianie lekcji czy pranie. Nie miałam ochoty być szczęśliwa. Chciałam zamknąć się w ciemnej szafie, w ciszy i spokoju, chociaż na minutę. Cały dzień byłam taka nieszczęśliwa, a do tego w porze snu warknęłam na męża. Poszliśmy spać wkurzeni na siebie, to było smutne i żałosne. Ale tego ranka obudziłam się i szybko zrobiłam to zdjęcie.

Moje serce. Tak łatwo cieszyć się takimi chwilami, tak łatwo postawić na szczęście i miłość w tak pięknych momentach. Ale prawdziwa miłość stawia na szczęście nawet w tych brzydkich chwilach. Prawdziwa miłość wybiera radość nawet we frustrujących momentach. Nadejdzie czas, kiedy te chwile zostaną ci zabrane, a ty będziesz chciała je odzyskać.

Wybierz miłość. Wybierz cierpliwość. Wybierz radość. Cieszę się, że wstałam wcześniej i nie przegapiłam tej cudownej chwili.

 
 
 
 
Redakcja poleca: Ten film wyciśnie łzy u każdego rodzica – rodzicielstwo w 84 sekundach
Udaj się z nami w podróż zaczynająca się od 2 kresek na teście, zdjęcia z USG, a kończącą się gdy...

Uśmiech dziecka koi ból

Każda mama ma chwile słabości. Krzyczy (czasem w myślach), płacze (często w łazience), chce uciec, znaleźć swoją własną "ciemną szafę", w której mogłaby się zamknąć. To wszystko mija. Wystarczy jeden uśmiech, spojrzenie czy widok śpiącego dziecka, żeby wszystkie złe emocje zniknęły. Zostaje miłość i radość z bycia rodzicem. Nie każda mama ma męża czy partnera, z którym mogłaby dzielić smutki i radości, dlatego to dzieci są największą wartością, lekiem, który potrafi ukoić każdy ból.

Co poprawia wam humor po ciężkim dniu? Kubek gorącej herbaty, samotny spacer po lesie czy uścisk dziecka? Piszcie w komentarzach! :)

Czytaj także: Bądź dobrą mamą, pomyśl o sobie!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy