Fisher Price
fot. Fisher Price

Jak wybrać zabawkę, która nie znudzi się dziecku po dwóch dniach?

Wielu rodziców skarży się na to, że zabawki szybko nudzą się dzieciom. Dzieje się tak nie bez powodu. Oczywiście to, czy zabawka znudzi się dziecku czy nie często zależy przede wszystkim od indywidualnych zainteresowań i pasji, Jak mądrze wybrać zabawkę, aby zbyt szybko nie znudziła się maluchowi?
Fisher Price
fot. Fisher Price
Obecnie dzieci mają bardzo dużo zabawek w domu. Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych rodzajów zabawek, że my rodzice nie jesteśmy w stanie oprzeć się, aby nie kupować ich naszym pociechom. Często wydajemy pieniądze na rzeczy, które po kilku dniach idą w tak zwany kąt. Najczęstszym problemem jest kupowanie dziecku zabawek, które tylko pozornie zmuszają dzieci do myślenia. Wszelkie piszczące i migające kolorowymi światełkami zabawki, w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z edukacją. Wręcz przeciwnie – rozpraszają uwagę i powodują, że maluchy szybko porzucają rozrywkę na rzeczy kolejnych „atrakcji”.

Dlaczego dzieciom nudzą się zabawki?

Zdarza się, że zabawki nie są dostosowane do wieku dziecku albo nie posiadają funkcji edukacyjnej, która zachęciłaby malucha do aktywnego uczestniczenia w zabawie. To czy maluch sięgnie po daną zabawkę czy nie zależy również od jego indywidualnych zainteresowań. Wybierając zabawkę dla swojego dziecka zwracaj uwagę na wiek, dla którego przeznaczona. Jeśli zdecydujesz się na zabawkę, przeznaczoną dla młodszych pociech, istnieje ryzyko, że twój maluch szybko straci nią zainteresowanie, ponieważ zabawka nie będzie stanowiła dla niego żadnego wyzwania. Jeśli jednak wybierzesz zabawkę dla starszych dzieci, maluch również może znudzić się, gdy postawione przed nim zadania okażą się zbyt trudne. Winna jest także telewizja, która powoduje, że maluchy nie są w stanie skupić się długo na wykonywaniu jednej rzeczy. Warto więc pomyśleć o ograniczeniu telewizji.  Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki wybrać, aby starczyły dziecku na dłużej, pomyśl o nich tak jak o kupowaniu innych potrzebnych rzeczy, na przykład łóżeczka. Przecież nie wymieniasz go, gdy maluch znowu urośnie, tylko zmieniasz drobne elementy, aby całość była dopasowana do wieku dziecka. Tak samo jest z zabawkami. Warto wybierać te, które posiadają funkcję edukacyjną i rozwojową, ale również takie, które są interaktywne i wielofunkcyjne.
  

Jakie zabawki wybierać?

Idealne zabawki to takie, które „rosną” razem z dzieckiem i można je przekształcić, aby służyły na lata. Jeśli chcesz, aby twój maluch zbyt szybko nie znudził się nową zabawką, wybierz Centrum Zabawy 2 w 1 od Fisher-Price®. Cały sekret tkwi w tym, że nie jest to zwykła zabawka, lecz wygodne siedzisko otoczone mnóstwem rozrywek z motywem safari.  Twój  mały  odkrywca  z każdym dniem będzie mógł odkrywać zabawę na nowo, a Centrum Zabawy 2 w 1 będzie dorastać razem z nim. Gdy twój maluch usiądzie  w  siedzisku,  platforma  pełna  zabawek-zwierzątek  i  innych  ciekawych  aktywności  zachęci  go  do  obracania  się  i  odkrywania  coraz to nowych rzeczy. Radosne  piosenki  i  dźwięki  nagrodzą  aktywność  twojego maluszka,  zachęcając  do  dalszego  odkrywania  i  zabawy.  Kiedy twoje dziecko stanie się bardziej samodzielne, przyjdzie czas, aby wyjąć go z siedziska. Lecz to wcale nie znaczy, że trzeba będzie zrezygnować z zabawki! Wówczas będziesz mogła przekształcić  Centrum  Zabaw  2  w  1  w  stolik  do  zabawy  ze  spiralną rampą  zjazdową.  Twój szkrab będzie mógł przeżywać nowe przygody i będzie się czuł tak, jakby zyskał zupełnie nową zabawkę! Centrum Zabaw dostarcza nie tylko rozrywki, ale i kształtuje sprawność  ruchową dziecka. Od  interakcji  na  siedząco  po  bieganie  dookoła  stolika  i  zabawy  z  udziałem  rampy  oraz  innych  zabawek. Oprócz tego zabawa z udziałem egzotycznych zwierząt rozwija  zmysły malucha.  Wyraziste  kolory  i  mnogość  dźwięków  oraz  powierzchni  pomagają  stymulować  wzrok,  słuch  i  dotyk  Twojego  dziecka.  Aktywizujące Centrum Zabawy 2 w 1  przeznaczone jest  wyłącznie  dla  dzieci,  które  potrafią  samodzielnie  prosto  trzymać  główkę  i  nie  potrafią  same  wyjść  z  siedziska.
 
Zabawki od Fisher-Price® dają dzieciom tak wiele uciechy, że szkraby odkrywają je na nowo każdego dnia.
Chcesz poznać więcej zabawek? Zajrzyj do katalogu: Fisher-Price®
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy