Timothy Eli Thompson
fot. screen z profilu na facebooku

Dlaczego Facebook boi się zdjęć chorych dzieci?

Na facebooku można znaleźć tysiące zdjęć dzieci, ale gdy matka wstawiła zdjęcie noworodka bez nosa, facebook ocenzurował je i usunął. Dlaczego?
Małgorzata Malinowska
Timothy Eli Thompson
fot. screen z profilu na facebooku

Timothy Eli Thompson choruje na bardzo rzadką chorobę - arhinię, która objawia się brakiem nosa. To jeden na 197 milionów przypadków tej choroby.
Chłopiec urodził się 4 marca w Alabamie i już pięć dni po narodzeniu przeszedł zabieg tracheotomii, dzięki któremu może oddychać, ale nie ma nosa.

Mama chłopca zamieściła zdjęcie noworodka na facebooku i napisała: - Nasze doskonałe, cudowne dziecko. Jednak kilka dni później, serwis społecznościowy usunął zdjęcie, tłumacząc, że jest "zbyt drastyczne".
Oburzona kobieta o tym fakcie poinformowała na swoim profilu. Jej wypowiedź spotkała się z dużym poparciem internautów i już po kilku dniach zdjęcie ponownie znalazło się w sieci.

Badania w ciąży niczego nie wykryły

Gdy mama Eliego pierwszy raz zobaczyła swoje dziecko przeżyła szok: - W chwili, kiedy lekarz położył mi dziecko na piersi, wiedziałam, że coś jest nie tak. Zapewniano mnie, że wszystko jest w porządku. Krzyknęłam na to: "Ale on nie ma nosa"! - opowiada mama chłopca, która nie była przygotowana na taką sytuację, ponieważ żadne badania w ciąży nie wykryły choroby.
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.

Jak wygląda codzienne życie małego Eliego?

Choroba, na którą cierpi Eli stanowi zagrożenie dla jego życia, m.in. utrudnia karmienie i oddychanie, a tracheotomia sprawia, że nie słychać płaczu chłopca, więc mama musi cały czas być czujna. Jednak rodzice nie planują na razie żadnych operacji plastycznych, bo dla nich jest Eli jest idealny.

Rodzina zbiera pieniądze na leczenie, rehabilitację i opiekę medyczną dla chłopca. Pieniądze można wpłacać na specjalne konto. A codzienne życie Eliego można śledzić na profilu chłopca na facebooku.

 

Happy one month to our miracle!

Posted by Eli's Story on 4 kwietnia 2015
 

Hope everyone had an Easter as happy as ours!

Posted by Eli's Story on 5 kwietnia 2015
 
 

Eli's daddy & his big sister, Ava!

Posted by Eli's Story on 3 kwietnia 2015


Zobacz także: Dowiedz się, czym jest tracheotomia
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy