mama, dziecko, zakupy, pieczywo
fot. Panthermedia

Dlaczego podajesz dziecku konserwanty?

Aż 91% mam (w badaniu przeprowadzonym przez Instytut Millward Brown) zadeklarowało, że stara się unikać kupowania produktów zawierających substancje konserwujące, dlaczego więc, aż blisko połowa nie pamiętała o sprawdzeniu składu produktu, gdy ostatnio kupowała wodę smakową.
Marta Kabulska
mama, dziecko, zakupy, pieczywo
fot. Panthermedia
Wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Millward Brown dla marki Kubuś Waterrr pokazują, że istnieje duża różnica pomiędzy deklaracjami mam, a ich decyzją zakupową w kwestii wyboru produktów zawierających konserwanty.Czy to oznacza, że mamy akceptują konserwanty?


98% mam biorących udział w badaniu wie, że produkty zawierające konserwanty negatywnie wpływają na zdrowie dzieci.
 

Temat konserwantów nie jest tak często poruszany w mediach, jak zagadnienia dotyczące sztucznych barwników czy substancji słodzących, dlatego też mamy mają mniejszą wiedzę na ich temat.
"Wynik jest tym bardziej niepokojący, gdyż ankietowane kobiety były mamami dzieci w wieku 3-12 lat, czyli okresie, kiedy to rodzice zmniejszają kontrolę nad tym, co jedzą i piją ich pociechy, w porównaniu do czasu, gdy dzieci były bardzo małe." – komentuje Łukasz Bielewicz, z Instytutu Badawczego Millward Brown.
Redakcja poleca: Najważniejsze produkty w menu dziecka
Zobacz jakie produkty są niezbędne w diecie twojego dziecka.

Konserwanty w produktach

Konserwanty dodaje się do produktów spożywczych, by wydłużyć ich okres trwałości.
Często możemy je znaleźć w produktach, w których się ich w ogóle nie spodziewamy, jak np. wodach smakowych, które kojarzą się tylko z naturalnymi składnikami. Ponieważ konserwanty mogą negatywnie wpływać na zdrowie naszych dzieci, powinniśmy ograniczać spożywanie produktów, które je zawierają.

Czy mamy akceptują konserwanty?

Z wyników opisanych badan jasno wynika, że kobiety nie chcą dzieciom kupować produktów zawierających konserwanty, jednak prawie połowa z nich nie szuka ich w składzie. Ta sytuacja powinna zwrócić naszą uwagę, gdyż świadczyć może, że wiedza w zakresie konserwantów w produktach spożywczych jest wciąż niewystarczająca.

Sprawdź w teście, czy wiesz, jakie produkty kupować, by zdrowo odżywiać dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy