wieczór mamy
fot. Adobe Stock

Dlaczego mamy nie śpią w nocy? Na pewno też to robisz!

Mamy często słyszą: "Wyśpij się w końcu". Czasem, choć bardzo by chciały, nie mogą. Przecież pranie samo się nie zrobi...
Hanna Szczesiak
wieczór mamy
fot. Adobe Stock
Jesteś w ciąży? Pewnie często słyszysz, że powinnaś się wysypiać. Jesteś już mamą? Prawdopodobnie też to słyszysz, wciąż. Czasem mamy naprawdę chcą już położyć się do łóżka i iść spać, ale nie jest to takie łatwe... Dlaczego?

1. Martwią się 

Powody do zmartwień są różne. Co ugotować jutro na obiad, niezapłacone rachunki, kłótnia dziecka  w przedszkolu – przez takie myśli mamie nie jest łatwo zasnąć.
Redakcja poleca: Ćwiczenia po ciąży - film
Zobacz, jak ćwiczyć po porodzie. O tym, jak często ćwiczyć po ciąży i o jakich zasadach bezpieczeństwa pamiętać, opowiada trenerka fitness.

2. Piją kawę po południu

Jesteś zmęczona, potrzebujesz popołudniowego kopniaka i sięgasz po filiżankę (albo całkiem spory kubek) kawy. Nagle jest 1 w nocy, a Ty doliczyłaś już do tysiąca i wciąż nie śpisz.

3. Robią pranie

Noc to zdecydowanie najlepszy czas na robienie prania. Nikt nie plącze się pod nogami, nikt nie dorzuca kolejnych stert ubrań. A sen? 

4. Sprzątają

Patrz punkt wyżej. Sprzątanie w nocy jest łatwiejsze – masz pewność, że porządek utrzyma się chociaż przez kilka godzin.

Zobacz: Ranking środków do zmywarek

5. Oglądają telewizję

Żadnych bajek, piosenek o literkach, pastelowych kolorów. Telewizja dla dorosłych – nawet, gdyby miał to być jedynie serial.

6. Objadają się

Nie musisz chować się w łazience. Siadasz wygodnie z paczką czipsów, batonikiem czy nawet kanapką. Znasz ten smak wolności?

7. Rozmawiają z partnerem

Nie tylko o dzieciach i rachunkach! O wszystkim, o czym nie zawsze można porozmawiać, kiedy wokół biegają dzieci.

8. Biorą prysznic

Po całym dniu zabawy, sprzątania, gotowania, czasem nawet pracy zawodowej, mama nie marzy o niczym innym niż długiej kąpieli.

9. Ćwiczą z Ewą Chodakowską

Jak nie teraz, to kiedy?

10. Robią zakupy w Internecie

Nowa bluzka, domowy zestaw do manikiuru hybrydowego czy wyszywane ściereczki kuchenne – nieważne, co kupujesz. W końcu masz na to czas.

11. Rozkoszują się ciszą

Patrz punkt 9. Jak nie teraz, to kiedy?

12. Nadrabiają zaległości w Internecie

Nieprzeczytane maile, wiadomości na Facebooku, nieodwiedzany od tygodni portal plotkarski – w ciągu dnia nie ma na to czasu (za wyjątkiem tych błogich chwil, gdy maluch śpi).

13. Oglądają wiadomości

Nocą każdy temat jest interesujący, nawet polityka.

14. Planują wakacje

Nawet te wymarzone, szalenie drogie. Wypad na Mazury też wchodzi w grę.

15. Rozpieszczają się

Tak, peeling z kawy i pomalowanie paznokci (u stóp, u rąk nie przetrwają dnia!) to zabiegi rozpieszczające. 

Tak, mamy często słyszą: wyśpij się! Czasem jednak to po prostu nie działa... Dlaczego wy nie śpicie? Dodałybyście coś do tej listy?

Czytaj także: 10 wstydliwych rodzicielskich lifehacków
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy