Instagram akcja #Polished Man
fot. Instagram akcja #Polished Man

Mężczyźni solidaryzując się z pokrzywdzonymi dziećmi malują paznokcie. O co chodzi?

Zobacz, o co chodzi z najnowszą akcją w social mediach pod hasłem: „Polished Man”.
Aneta Grinberg
Instagram akcja #Polished Man
fot. Instagram akcja #Polished Man
Elliotem Costello, który na co dzień jest specem od kampanii społecznych niezwykle wstrząsnęła informacja, że jedno na pięcioro dzieci doznaje przemocy seksualnej, zanim skończy 18 lat. I że jednym z takich dzieci była Thea, którą poznał podczas podróży do Kambodży. Thea była opiekunką fundacji Hagar International. W czasie pożegnania z Elliotem pomalowała jego jeden paznokieć na swój ulubiony kolor: niebieski. Ten gest Costello zapamiętał na długo...
Po powrocie postanowił, że zorganizuje akcję, która będzie mobilizować ludzi na całym świecie do zbiórki pieniędzy na rzecz programów prewencyjnych i wychodzenia dzieci z przemocy organizowanych New York Center for Children i World Vision. Tak narodziła się akcja "Polished Man".


Dlaczego mężczyźni malują paznokcie?

Nie bez przyczyny clue akcji polega na malowaniu paznokci przez mężczyzn. To właśnie oni są w 90 proc. sprawcami seksualnej przemocy wobec dzieci. A pomalowane paznokcie wzbudzają kontrowersje i dyskusję. To z kolei prowadzi do zaangażowania, czyli docelowo chodzi o pomoc i wpłacenie pieniędzy.
Do akcji włączyły się znane osobistości: dziennikarze, politycy, sportowcy, muzyki, gwiazdy kina, m.in. Zac Efron, Chris Hemsworth, Gabriel Macht.
Pomysłodawcy apelują o zrobienie sobie zdjęcia z mężczyzną biorącym udział w akcji i opublikowanie w mediach społecznościowych fotografii z opisem: "I prefer a #PolishedMan". Akcja trochę podobna do Ice Bucket Challenge? Chociaż tu nie chodzi tylko o dobrą zabawę....

Źródło:www.polityka.pl
 
Polecamy:

 

Redakcja poleca: Rzecznik Praw Dziecka: "Potrzebujemy Narodowej Strategii przeciw Przemocy wobec Dzieci" [WIDEO]
Przemoc wobec dzieci istnieje i jest ona liczona nie w milionach, ale w miliardach przypadków – mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. – Trzeba z nią walczyć NAPRAWDĘ, a nie tylko na papierze.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy