Nie szczepisz dziecka? Jesteś ostatni w kolejce do przedszkola! Dobry pomysł? [WIDEO]

Dlaczego należy szczepić dzieci? Zobacz, wypowiedź eksperta - prof. Alicja Chybicka, pediatra i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci.

Zobacz inne z serii: Niemowlę - najlepsze filmy o pielęgnacji i wychowaniu [WIDEO] (18)

Dlaczego należy zaszczepić dziecko?

- Przede wszystkim nie można dać się zbałamucić ruchom antyszczepionkowym, bo to spowoduje, że  wrócą choroby, które znamy tylko z książek, na przykład krztusiec - przekonuje prof. Alicja Chybicka, pediatra. - Szczepienia chronią dzieci przed ciężkimi chorobami i śmiercią.

Nie szczepisz dziecka - nie dostaniesz miejsca w przedszkolu

Znana pediatra jest autorką słów, które wzbudziły dość duże kontrowersje: nieszczepione dzieci nie powinny być przyjmowane do przedszkola.
- Trochę została ta wypowiedź wyrwana z kontekstu, ale chodziło mi oto, że przytoczyłam informację, że w USA rodzicom, którzy nie szczepią dzieci odbiera się dziecko - mówi prof. Chybicka. - Uważam to za zbyt drastyczne rozwiązanie, ale dlaczego nie zastosować w Polsce takiej metody, by rodzice, którzy nie zaszczepili dziecka mieli obowiązek poinformować o tym na piśmie placówkę do której chcą posłać swoje dziecko? Taki projekt jest u nas rozważany.
Opinia profesor nie jest odosobniona. Radni Częstochowy i Krakowa podjęli uchwałę, by w pierwszej kolejności do przedszkoli przyjmować dzieci zaszczepione. Temat również wywołał kontrowersje. Podobnie jak projekt australijskiego rządu, który za nieszczepienie dzieci, chce odbierać rodzicom zabierać zasiłki.
 

Co myślicie o takim pomyśle drodzy rodzice?

Popieracie pomysł prof. Chybickiej? Piszcie w komentarzach. Weźcie w udział w sondzie poniżej. Jesteśmy ciekawi jakie macie zdanie w tej sprawie.

Chcesz zobaczyć więcej filmów o zdrowiu i wychowaniu dzieci? Zajrzyj na Youtube i Subskrybuj Babyonline.pl

Polecamy:
Oceń artykuł

Ocena 1 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy