jak udawać orgazm
fot. Fotolia

Dlaczego oszukujemy mężczyzn w łóżku?

Orgazm to temat tabu. Dlaczego nie rozmawiamy o nieudanych orgazmach z przyjaciółkami, z partnerami i nigdy, ale to nigdy, nie przyznajemy się do tego, że czasem je udajemy?
jak udawać orgazm
fot. Fotolia
Lubimy się skarżyć i narzekać, ale nigdy nie narzekamy na brak orgazmu, przynajmniej nie otwarcie. A przecież jedyną szansą na zmianę tej sytuacji jest otwarta rozmowa z partnerem. Dlaczego więc kobiety udają orgazm?

Nie wiadomo o co chodzi z tym udawaniem orgazmu

Nie da się tego przeżycia nie zauważyć, przeoczyć – to tak jak z wybieraniem butów... szukamy, szukamy, jedne podobają nam się bardziej inne mniej. Kiedy nas ktoś pyta, jakich szukamy, to nie potrafimy powiedzieć, ale jak już je zobaczymy, to wiemy, że to te i żadne inne się nie liczą.

Statystyka wskazuje, że problemy z orgazmem mają częściej młodsze kobiety (w różnych raportach i badaniach 26–44 proc.) niż starsze (7–16 proc.). Oczywiście ma to związek z doświadczeniem i znajomością swojego ciała, ale badający zachowania seksualne odkryli, że kobiety, które szczytują łatwo i wielokrotnie, łączy jedna podstawowa cecha – biorą odpowiedzialność za swój orgazm. Nie polegają na telepatii, potrafią przekazać partnerowi, swoje odczucia, potrafią mu pomóc.
Redakcja poleca: Jak szybko zajść w ciążę? - film
Poznaj 5 sprawdzonych sposobów, które sprawią, że szybko ujrzysz dwie kreski na teście ciążowym.

Zaburzenia szczytowania – może to wina partnera?

A co jeśli kobieta nie może osiągnąć orgazmu z tym akurat partnerem? Z poprzednim partnerem – czego oczywiście nie może powiedzieć nowemu – bez problemu i raz za razem rozkoszowała się seksem, a teraz rozczarowanie. Żeby nie sprawić mu przykrości... udaje orgazm. No i tu już trudniejsza sprawa, bo rada „zmień partnera” jest raczej nie na miejscu. Ale zawsze można spróbować nauczyć go czegoś nowego.

Co daje udawanie orgazmu?

Można w ten sposób uniknąć opinii „oziębłej”. Wyobraźcie sobie mężczyznę, który nigdy nie ma wytrysku – każdy pomyśli, że to z nim coś jest nie tak. Więc kobiety, by uniknąć oskarżeń partnera i szukania winy w sobie – udają, że nie mają zaburzenia szczytowania.

A jeśli wina nie całkiem leży po stronie kobiety? Przy braku podniecenia pochwa traci wilgotność i stosunek staje się po prostu nieprzyjemny. A nawet jeśli kobieta jest dalej wilgotna, to sapanie nad uchem: „Już? Kochanie doszłaś? Możemy skończyć razem?” – wydobędzie z każdej niezgłębione pokłady zdolności aktorskich.

Jedyna prawdziwa korzyść z tego oszustwa jest taka, że udając orgazm, kobieta uwalnia się od presji osiągnięcia go. A rozluźnienie jest jednym z podstawowych kroków do osiągnięcia rozkoszy i radości z seksu.


ZOBACZ TEŻ: Od czego zależy twoje libido?
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy