GRY
 
 

Pestki dyni na odrobaczenie – czy wierzyć w dziwną kurację?

To nie żadna znachorska sztuczka – świeże pestki dyni naprawdę pomogą wam pozbyć się pasożytów: owsików, tasiemca czy glisty ludzkiej. Sprawdź, jak je stosować, by robaki u ciebie i dziecka były tylko niemiłym wspomnieniem.

pestki dyni  na odrobaczenie
fot. Fotolia.com

Pestki dyni (a konkretnie olej w nich zawarty) są świetnym środkiem na robaki, ponieważ nie powodują u człowieka żadnych działań niepożądanych – można jest stosować bez obaw o zdrowie.  Jak stosować pestki z dyni, by zwalczyć pasożyty?

Jak działają pestki dyni na robaki?

Zawarta w pestkach dyni kukurbitacyna uszkadza układ nerwowy pasożytów (przede wszystkim tasiemca, glisty ludzkiej, tęgoryjca dwunastnicy oraz szczególnie popularnego u dzieci owsika), czyli dosłownie paraliżuje je. Przyśpiesza też proces usuwania z organizmu martwych robaków i innych substancji toksycznych. Pestki dyni – tak skuteczne przeciw pasożytom –  praktycznie nie wchłaniają się przez układ pokarmowy człowieka, więc nie podrażniają błony śluzowej żołądka i jelit. Są dla nas bezpieczne.

Poznaj objawy zarażenia pasożytami - FILM

Redakcja poleca: Stop robakom! Doktor Ozimek podpowiada, jak uniknąć pasożytów
W przedszkolu co chwila ktoś ma owsiki, tasiemca czy lamblie? Robaki to częsty problem kilkulatków. Dr Wojciech Ozimek, specjalista chorób odkleszczowych i pasożytniczych tłumaczy, jak zapobiegać zbyt bogatemu życiu wewnętrznemu dziecka.

Odrobaczanie pestkami dyni: dzieci

Przedszkolakowi możesz podawać przez 2 tygodnie raz dziennie dwie łyżki ziaren dyni lub ciasteczka - z nimi i z bakaliami, których robaki nie lubią, czyli orzechami włoskimi i figami.
Inna opcja to zblendowanie 2 łyżek świeżo obranych pestek z jogurtem naturalnym i podanie koktajlu maluchowi rano, gdy jest na czczo.
Bardzo ważne: paraliż pasożytów po podaniu pestek dyni działa ograniczony czas i dlatego powinno się po 2 godzinach podać dziecku dodatkowo środek przeczyszczający, np. łyżkę oleju rycynowego lub z pestek dyni. Wówczas pasożyty zostaną w ogromnej części wydalone z kałem. 

Odrobaczanie pestkami dyni: dorośli

Będziesz potrzebować 1 kubka (ok. 130 g) świeżych pestek dyni oraz jednego małego (ok. 150 g) kubka jogurtu naturalnego. Zblenduj pestki z jogurtem i zjedz je na czczo. Po ok. 2 godzinach wypij łyżkę oleju rycynowego na przeczyszczenie. Powtórz cały zabieg po 2 dniach.

Świeże pestki dyni można zdobyć właśnie teraz, do końca października, wykorzystaj to!

Zobacz, jak jeść warzywa i owoce sezonowo i bez chemii!

Uwaga! Lekarze odradzają odrobaczanie ziołami, gdyż  roślinne kuracje np. piołunem nie usuwają pasożytów z organizmu, tylko zapobiegają ich rozmnażaniu się. Po odstawieniu ziół (zwykle po tygodniu, dwóch) objawy powracają. 

Ocena (11 ocen)

4.1
Doładuj
Przeładuj