niemowlę z rodzicami
fot. Fotolia

Przywiązanie ważna rzecz

Czy wiesz, co sprawia, że maluch tęskni za tobą, gdy cię nie widzi i przestaje płakać na twój widok? To tworzące się przywiązanie - niezwykle ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka więź między tobą a maluszkiem. Właśnie o nim będą rozmawiać uczestnicy I Ogólnopolskiej Konferencji o Przywiązaniu.
niemowlę z rodzicami
fot. Fotolia
Przywiązanie zaczyna kształtować się już od pierwszych dni życia dziecka. Maluch sygnalizuje swoje potrzeby za pomocą krzyku czy płaczu, a ty, reagując na nie, starasz się sprawić, by dziecko znów czuło się komfortowo – karmisz je, zmieniasz pieluszkę czy po prostu przytulasz. W ten sposób między tobą a dzieckiem tworzy się niezwykle silna więź psychologiczna. Maluszek przywiązuje się do ciebie, potrafi rozpoznać cię wśród innych osób i postrzega jako gwarancję bezpieczeństwa, które jest niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju. W procesie kształtowania się przywiązania może jednak pojawić się wiele nieprawidłowości. Jakich i jak im zapobiec? 

I Ogólnopolska Konferencja o Przywiązaniu

Między innymi o tym będą rozmawiać uczestnicy I Ogólnopolskiej Konferencji o Przywiązaniu organizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, która odbędzie się 29-30 października 2015 roku w Bydgoszczy. Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w sesjach, sympozjach naukowych oraz warsztatach odnoszących się do tematyki przywiązania. Dzięki połączeniu doświadczeń teoretyków i praktyków zarówno polskich, jak i zagranicznych, uzyskają pełną i aktualną wiedzę z dziedziny przywiązania. Do wygłoszenia wykładów oraz poprowadzenia warsztatów przyjęli zaproszenie wiodący badacze przywiązania z Polski i zagranicy. Wspólne spotkanie na pierwszej polskiej konferencji w tej tematyce stanowić będzie wyjątkową okazję do wymiany myśli, prezentacji wyników badań, dyskusji oraz nabycia nowych kompetencji. Zapraszamy wszystkie mamy, które chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak kształtuje się przywiązanie dziecka do rodzica.
 

Szczegółowe informacje: www.konferencjaprzywiazanie.ukw.edu.pl
Patronat nad konferencją objął serwis Babyonline.pl.
Redakcja poleca: Kiedy dziecko zaczyna chodzić - film
Zobacz, jak dziecko stawia pierwsze kroki. Nasz ekspert tłumaczy, przez jakie etapy w nauce chodzenia dziecko powinno przejść.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy