Rude dzieci są wyjątkowe
fot. AdobeStock

6 dowodów na to, że rude dzieci są naprawdę wyjątkowe

Nie ma wątpliwości, że rudowłosi są szczególnie obdarowani przez życie. Zobacz, czym twój maluch wyróżnia się na tle innych dzieci!
Milena Oszczepalińska
Rude dzieci są wyjątkowe
fot. AdobeStock
Jeśli jesteś rodzicem rudowłosego dziecka, a ani ty, ani twój partner nie macie takiego koloru włosów, koniecznie dowiedzcie się kilku faktów o posiadaczach rudych czupryn. Wasze dzieci są naprawdę wyjątkowe!

1. Rudych ludzi jest zdecydowanie najmniej

To sprawia, że wzbudzają zainteresowanie, gdzie tylko się pojawią. Pewnie już się o tym nieraz przekonałaś. Pamiętasz, jak już w szpitalu pielęgniarki przychodziły z zaciekawieniem doglądać tego rudego maluszka, gdy tylko go urodziłaś? Rude dzieci rodzą się tak rzadko, że zawsze wzbudzają sensację.
Redakcja poleca: Fakty i mity o pielęgnacji włosów dziecka
Jak często myć dziecku włosy? Czy podcinanie włosów pływa na ich wzrost? Sprawdź porady eksperta dotyczące właściwej pielęgnacji włosów przedszkolaka.

2. Skóra rudowłosych jest niesamowicie delikatna

Jej wyjątkowość polega na tym, że nie wytwarza melaniny, czyli brązowego pigmentu. Musisz zatem szczególnie chronić dziecko przed słońcem, stosować kremy z wysokimi filtrami i dbać, by w upalne dni zawsze miało na sobie kapelusz lub czapkę z daszkiem. Delikatna skóra rudowłosych bardzo łatwo ulega oparzeniom słonecznym. Ze szczególną starannością dobieraj też kosmetyki pielęgnacyjne dla dziecka, gdyż jego wrażliwa skóra może nie tolerować wielu chemicznych składników i reagować na nie alergią i innymi problemami skórnymi.

3. W zieleni wyglądają obłędnie!

To jest zdecydowanie kolor rudowłosych, wiedziała o tym nawet Ania z Zielonego Wzgórza. Właściwie każdy odcień zielonego pasuje do rudej fryzurki, a co za tym idzie, nie masz problemu z dobieraniem kolorystyki ubrań swojego dziecka. Pewnie przekonałaś się też, że żółty, pomarańczowy czy różowy nie są najlepszym rozwiązaniem… Ale wcale nie muszą być, skoro w zielonym twoje dziecko wygląda tak pięknie. 

4. Nikt nie ma takiego temperamentu!

Prawdopodobnie większość rudych ludzi to niesamowicie spokojne osoby… dopóki ktoś lub coś nie wyprowadzi ich z równowagi. Wtedy pokazują, jacy są ogniści. Może to mieć też bardzo dobre strony. Rudowłosi są z reguły bardzo wytrwali w osiąganiu zamierzonych celów i zdeterminowani, by być we wszystkim najlepszymi. Niestety, niezbyt dobrze radzą sobie z porażkami, dlatego już teraz ucz tego swojego smyka.

5. Rudzi odczuwają mniejszy ból od ukłucia igły

Zastanawiałaś się, dlaczego inne dzieci głośno płaczą podczas wizyt szczepiennych w przychodni, a twojego maluszka one prawie nie wzruszają? To dlatego, że jego odporność na ból związany z ukłuciem igły lub szpilki jest większa niż osób o innym kolorze włosów i ciemniejszej cerze. Jeśli natomiast ból wywołany jest kontaktem z czymś bardzo zimnym lub gorącym, wówczas twoje dziecko cierpi bardziej niż przeciętny człowiek.

6. Wszyscy chwalą włosy twojego dziecka

To pewne, że twoje rude dziecko będzie słyszało mnóstwo komplementów, gdziekolwiek się pojawi, oczywiście za sprawą swojej fryzury. Nawet nieznajomi zwykle nie mają oporów przed chwaleniem pięknych, rudych pukli i zwierzaniem się, jak bardzo żałują, że sami nie zostali takimi obdarzeni. No cóż, piękni rudowłosi muszą się do tego po prostu przyzwyczaić.

Źródło: babygaga.com [content:8_680,0_26428,0_26938,0_25575:CMNews]  
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy