Philips Avent
fot. Philips

Dlaczego warto mieć nianię elektroniczną?

Świeżo upieczeni rodzice nieustannie martwią się, czy ich maluszek na pewno oddycha podczas snu. Rozwiązaniem jest niania elektroniczna. Podpowiemy ci, jak znaleźć tę najlepszą.
Philips Avent
fot. Philips

Dlaczego warto mieć nianię elektroniczną?

Wielu rodziców zastanawia się, czy warto inwestować w nianię elektroniczną. Przecież kiedyś radzono sobie bez takich urządzeń. Ale podobnie, jak dziś używamy pieluszek jednorazowych zamiast tetrowych, tak samo korzystamy z dobrodziejstw technologii. Jeśli mamy możliwość skorzystania z takiego urządzenia jak niania elektroniczna to zróbmy to. Z pewnością w niczym nam nie przeszkodzi, a może wiele pomóc. Przede wszystkim po to, aby mieć pewność, że nasz maluszek prawidłowo oddycha podczas snu. Elektroniczna niania da ci pewność, że twoje dziecko jest bezpieczne, że np. nie przykryło sobie twarzy pieluszką. Dzięki niej, nie będziesz musiała co chwilę zaglądać do maluszka i sprawdzać czy wszystko jest w porządku. Niania umożliwi ci stały monitoring maluszka, kiedy zacznie on gaworzyć lub płakać, ty będziesz o tym wiedzieć. Jak znaleźć tę najlepszą, taką, którą nie będzie spuszczała dziecka z oka i dawała ci poczucie, że maluch jest cały czas przy tobie? Odpowiedź jest prosta: wybierz nianię elektroniczną Philips Avent – wersję audio lub video.


Jaki model wybrać?

Kiedy twoje dziecko śpi w swoim pokoju, ty boisz się, że nie będziesz wiedziała, kiedy się obudziło? Chciałabyś wyjść do ogrodu, ale martwisz się, że nie usłyszysz, kiedy maluszek płacze? Rozwiązaniem na wszystkie te dylematy jest niania elektroniczna audio SCD501/00 . Dzięki niej, każdy, nawet najcichszy śmiech, gaworzenie czy czkawkę malucha usłyszysz z doskonałą czystością. Technologia DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications) zapewnia najwyższej jakości, krystalicznie czysty dźwięk, abyś mogła zawsze usłyszeć swoje dziecko. Niania posiada również uspokajające światło nocne, dzięki czemu maluszek będzie spokojniejszy zasypiając w łóżeczku. A ty zyskasz spokój wiedząc, że twoja pociecha oddycha prawidłowo podczas snu.

 • Odbiornik będzie sygnalizował utratę zasięgu przez nianię oraz niski poziom naładowania baterii, dzięki czemu zawsze zachowasz łączność z dzieckiem.
 • Wskaźniki poziomu hałasu informują o dźwiękach wydawanych przez dziecko.
 • W miarę wzrostu natężenia dźwięku w pokoju dziecka wskaźniki zaczynają świecić, nawet gdy odbiornik jest wyciszony.
 • Maksymalny zasięg: 300 metrów
 • Odbiornik może być zasilany z sieci elektrycznej. Można także włożyć do niego baterie i korzystać bezprzewodowo.
 • Niezwykle długi czas działania — do 24 godzin.
 • Mały odbiornik umożliwia bezprzewodowe przesyłanie sygnału bez konieczności ładowania przez 24 godziny. Zależy to jednak od rodzaju użytych baterii oraz od tego, jak często i jak długo odbiornik działa na zasilaniu bateryjnym.
 • Technologia DECT gwarantuje brak zakłóceń z innych urządzeń nadawczych (innych elektronicznych niań, telefonów bezprzewodowych i komórkowych). Szyfrowanie danych zapewnia bezpieczne i poufne połączenie. Dzięki temu będziesz jedyną osobą, która może nasłuchiwać, co robi Twoje dziecko.
 

Model video SCD630/52

Dzięki niani elektronicznej możesz nie tylko słyszeć, co dzieje się u dziecka, ale również je widzieć. A nic bardziej nie rozczula rodziców, nawet tych zmęczonych po całym dniu opieki nad maluchem, niż widok śpiącego brzdąca. Taką możliwość daje np. urządzenie Philips Avent. Elektroniczna niania wideo SCD630/52 pozwala oglądać dziecko w kolorze – co więcej obraz jest cyfrowy i można go dwukrotnie przybliżyć na słodkie rączki czy stópki maleństwa.
Ta niania pozwoli cieszyć się widokiem śpiącego niemowlęcia, dzięki dużemu, kolorowemu ekranowi 8,9 cm (3,5") o wysokiej rozdzielczości. Dzięki tej niani możesz obserwować dziecko, zarówno w dzień, jak i w nocy za sprawą podczerwieni w trybie noktowizyjnym, który automatycznie uruchamia się w ciemności i zapewnia czysty obraz.  Niania daje też możliwość posłuchania dziecka – wysoka czułość na dźwięk sprawia, że słychać nawet najcichszy śmiech, gaworzenie czy czkawkę malucha.  

 • Sprzęt wyposażony jest też w: czujnik temperatury, który pozwoli monitorować warunki panujące w pokoju dziecka i powiadomi rodzica, za pośrednictwem cyfrowego wyświetlacza nadajnika, o wszelkich zmianach warunków w pokoju maluszka, lampkę nocną; 5 odprężających melodii (kołysanek).  
 • Wewnątrz niania posiada zasięg maks. 50 m, a na zewnątrz - maks. 300 m (o ile nie ma w pobliżu żadnych zakłóceń).  
 • Dzięki wskaźnikowi połączenia zawsze wiesz, kiedy niania znajduje się w zasięgu i utrzymuje połączenie. Odbiornik sygnalizuje utratę zasięgu przez nianię oraz niski poziom naładowania baterii, dzięki czemu zawsze zachowasz łączność z dzieckiem.
 • Wygodny, ładowany odbiornik zapewnia nawet 10 godzin bezprzewodowego monitorowania bez konieczności ładowania. Niania umożliwia także tryb eco, który warto włączyć, aby zmniejszyć pobór mocy, gdy w pokoju dziecka panuje spokój.
  

Kompletujesz wyprawkę dla dziecka? Więcej przydatnych akcesoriów znajdziesz na: Philips

Zobacz także

Popularne tematy