Niezapomniane chwile z dzieckiem

Co bardziej liczy się w kontaktach z dzieckiem: ilość wspólnie spędzanego czasu czy jego jakość? Odpowiedź na to pytanie nie jest – wbrew pozorom – prosta i taka sama dla wszystkich.
Dla starszych dzieci o wiele bardziej liczy się jakość spędzanego z rodzicami czasu – wolą go wykorzystywać w konkretny i pożyteczny sposób. Może to być np. wyprawa do kina lub wspólne gotowanie. Z kolei młodsze dzieci potrzebują po prostu wspólnego bycia z rodzicami. To, jak wiele uwagi poświęcimy im teraz, będzie miało wpływ na ich dorosłe życie. Starajmy się więc, aby te wspólne chwile były jak najbardziej wartościowe.

Warto czasami zwolnić tempo

W dzisiejszych czasach jesteśmy wielozadaniowi. Rano w biegu prowadzimy nasze pociechy do przedszkola lub szkoły, a w pracy pędzimy między jednym spotkaniem a drugim. Bywają wieczory, kiedy wystarcza nam sił jedynie na to, by przeczytać dziecku bajkę na dobranoc. To zupełnie zrozumiałe, ale pamiętajmy, że nasze pociechy są małe tylko przez moment. Potem ruszą w świat swoją drogą i tego, co wcześniej przeoczyliśmy, nie da się już nadrobić.

Jak spędzać czas z dzieckiem?

W życiu każdego z nas są takie chwile, kiedy możemy  być razem z dzieckiem bez żadnych ograniczeń i robić wyłącznie miłe rzeczy. Choćby dni wolne od pracy, podczas których pośpiech przestaje mieć znaczenie, a po śniadaniu można wybrać się na wspólny spacer. Oprócz tego, warto pomyśleć o znalezieniu takich atrakcji dla dzieci, które będą angażowały całą rodzinę. Weekend za miastem, wyprawa do pobliskiego parku rozrywki, a może wspólna zabawa w domu? Wybór należy do nas – ważne, aby pociechom towarzyszyli najbliżsi oraz uśmiech na twarzy. A kiedy zdarzy się zgłodnieć, możecie sięgnąć po pyszną przekąskę. Kinder Mleczna Kanapka przygotowana jest ze składników najwyższej jakości. Najlepiej zaś smakuje od razu, tuż po wyjęciu z lodówki. Nie zawiera konserwantów ani barwników. I zabawa może trwać dalej!

Materiał powstał przy współpracy z: Ferrero Polska Commercial

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Już jest 500 plus na pierwsze dziecko

Słoneczne ABC