dni płodne, kobieta w sypialni, owulacja, objawy dni płodnych, seks
fot. Fotolia

Kiedy masz dni płodne, piękniejesz!

Znasz dobrze objawy dni płodnych, analizujesz je, by precyzyjnie ustalić, kiedy możesz zajść w ciążę. Tymczasem najlepszym dowodem na to, że masz właśnie dni płodne jest... poprawa urody. Natura zadbała o to, byś wyglądała bardzo seksownie.
Joanna Karwat
dni płodne, kobieta w sypialni, owulacja, objawy dni płodnych, seks
fot. Fotolia
Kiedy masz dni płodne, twoje ciało daje ci o tym znać. Zmienia się śluz w pochwie, wzrasta libido, masz lepszy nastrój. Jak dowodzą badania polskich naukowców, kobieta, która ma dni płodne, wygląda piękniej i bardziej atrakcyjnie niż w pozostałe dni cyklu miesiączkowego. Co ciekawe, wszystkie opisane zmiany w wyglądzie ciała w dni płodne NIE DOTYCZĄ kobiet, które stosują hormonalną antykoncepcję.

Sprawdź, co dokładnie w twoim ciele (i wyglądzie) zmienia się na lepsze, gdy masz dni płodne. Oto lista objawów twojej płodności. Partner z pewnością je dostrzeże ;-)

Przeczytaj: Owulacja monitorowana, czyli na tropie dni płodnych

Wąska talia

Mężczyźni są wzrokowcami i ponoć ich zmysł wzroku najefektywniej pobudzają kobiety o określonych proporcjach ciała. Głównie chodzi tu o proporcje talii i bioder, które określamy wskaźnikiem WHR.
By obliczyć swój wskaźnik WHR podziel obwód talii przez obwód bioder (np. 70:100=0,7).
Zatem wcale nie trzeba mieć talii osy, wystarczą odpowiednie proporcje.
Podobno mężczyznom najbardziej podobają się kobiety ze wskaźnikiem WHR zbliżonym, do 0,7.
I teraz dobra wiadomość – kiedy masz dni płodne, natura pomaga ci zbliżyć się do ideału i lekko zmieniają się proporcje twojego ciała. Tak, byś była jak najbliżej magicznego wyniku 0,7!

Przeczytaj: Chcesz mieć dziecko? Uprawiaj seks nie tylko w dni płodne
Redakcja poleca: Kiedy można zajść w ciążę? Nie tylko w dni płodne! [FILM]
Najłatwiej zajść w ciążę w czasie dni płodnych, ale współżycie w innych dniach cyklu miesiączkowego także może skutkować zapłodnieniem. Lekarze potwierdzają, że czasem można zajść w ciążę tuż po okresie. O ile jednak poznasz dokładny dzień owulacji, łatwo obliczysz, kiedy nie możesz zajść w ciążę.

Kuszący zapach

Perfumy, które działają jak wabik na mężczyzn zawierają aromat wanilii, piżmo, jaśmin, cytrusy... Jednak w większości testów panowie podkreślają, że najbardziej na nich działa naturalny zapach kobiety. A ten zmienia się nieco, gdy partnerka ma dni płodne. 
Prof. Bogusław Pawłowski z katedry Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego opisał badanie, w którym mężczyźni dostawali do powąchania ubrania (a konkretnie koszulki) kobiet, które miały dni płodne. Co mężczyźni, częściej niż pozostali badani, myśleli o seksie, a poproszeni o uzupełnienie brakujących liter w wyrazach – częściej dobierali słowa związane z prokreacją.

Przeczytaj: Sny erotyczne na zamówienie

Bardziej symetryczna twarz

Nie wszystko można wyrównać odpowiednim makijażem. Każda z nas ma ciut większe jedno oko lub inną linię górnej wargi po jednej stronie. Co ciekawe, naukowcy pokazywali badanym mężczyznom zdjęcia tej samej kobiety wykonane w różnych dniach cyklu miesiączkowego. Na fotografiach wykonanych w dni płodne, wyglądała ona najbardziej atrakcyjnie, bo... jej twarz była bardziej symetryczna. To także sprawka natury. Testy wielokrotnie powtarzano z udziałem różnych kobiet i mężczyzn.
W ten sposób zauważono i potwierdzono regułę, że w dni płodne każda kobieta ma bardziej symetryczne i regularne rysy twarzy.

Poznaj: 8 sposobów na rutynę podczas starania o dziecko

Tekst powstał w oparciu o badania prof. Bogusława Pawłowskiego, który od 2010 roku kieruje Katedrą Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego. Bada ewolucyjne uwarunkowania ludzkich zachowań i preferencji. Pod jego redakcją ukazała się monografia pt. „Biologia atrakcyjności człowieka”.

Przeczytaj także:
6 objawów dni płodnych
Co młode kobiety wiedzą o dniach płodnych?
Jak często uprawiać seks w dni płodne?

Oceń artykuł

Ocena 5 na 9 głosy

Zobacz także

Popularne tematy