8 zaskakujących (i zabawnych!) faktów o dniach płodnych [WIDEO]

Wiesz, kiedy masz jajeczkowanie, wiesz, że podczas dni płodnych zmienia się temperatura ciała, ale tego nie wiesz na pewno! Daj się zaskoczyć tym faktom o owulacji!

Zobacz inne z serii: Ciąża bez tajemnic (16)

Dni płodne to temat, który dla kobiet jest interesujący z dwóch powodów – albo dlatego, że bardzo chcą zajść w ciążę, albo dlatego, że nie chcą mieć dziecka. Warto znać swój cykl menstruacyjny, aby móc określić, kiedy wypada owulacja (w regularnych cyklach zazwyczaj na 13-14 dni przed 1 dniem cyklu, czyli miesiączki). Jednak dni płodne to nie tylko jajeczkowanie, to cała gama dziwnych i fascynujących zachowań, którymi obdarzyła na natura, żeby gatunek ludzki przetrwał. Oto 8 odkrytych przez naukowców ciekawostek o tym, co dzieje się z nami w trakcie dni płodnych – będziesz zaskoczona!

Zaskakujące fakty o dniach płodnych

Wiesz, że aby określić dzień płodny trzeba m.in. kontrolować temperaturę ciała. Wiesz, że wydzielina z pochwy w tym okresie jest przezroczysta i przypomina białko jaja kurzego. Ale czy wiedziałaś też, że:
  • Pociągają nas nieznajomi – w okresie owulacji kobiety zaczynają fantazjować o nieznajomych lub o kolegach, a niekoniecznie o swoich partnerach. Nie oznacza to, że zdradzamy, ale nasz umysł – tudzież libido – płata nam w tym okresie figle! 
  • Pociągają nas męscy panowie – w czasie dni płodnych pociąga nas męski typ urody – w badaniach panie wybierały mężczyzn o wyraźnie zakreślonych żuchwach, o wysokim wzroście, muskularnych ciałach i głębokim głosie.
  • Mamy wyostrzony węch – i przyciąga nas zapach androsteronu – feromonu, który sprawia, że pot ma intensywną woń.
  • Nasi partnerzy też zachowują się inaczej – nagle poświęcają nam dużo uwagi, stają się zazdrośni i patrzą na innych mężczyzn jak na zagrożenie. Nic dziwnego, skoro...
  • Jesteśmy jeszcze bardziej seksowne – podczas owulacji wyglądamy po prostu fantastycznie! Nasze usta są pełniejsze, skóra gładsza, a źrenice rozszerzone. To estrogen, drogie panie!
  • Stroimy się w piórka – czyli bardziej dbamy o swój wygląd i chętniej wkładamy seksowne fatałaszki
  • Piersi są wrażliwe – nabrzmiałe, ciężkie, bolą przy dotyku. Nie możemy się doczekać zdjęcia biustonosza po powrocie do domu (najlepiej przy nieznajomym macho, który nie wziął prysznica po bieganiu, prawda?)
  • A jeśli chcecie dzidziusia, powinnyście wiedzieć, że najlepiej kochać się na 3-5 dni przed dniami płodnymi!
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy