Do kiedy będzie trwała nauka zdalna?
fot. Adobe Stock

Do kiedy będzie nauka zdalna? Minister edukacji mówi niepokojące rzeczy

Minister Czarnek modli się o szybki powrót uczniów do szkół. Nauka zdalna teoretycznie ma potrwać do końca listopada, jednak jest to bardzo optymistyczny wariant. Pesymistyczna wersja zakłada, że uczniowie wrócą do szkół dopiero w lutym.
Joanna  Biegaj
Do kiedy będzie trwała nauka zdalna?
fot. Adobe Stock
W związku z nowymi obostrzeniami szkoły zostały zamknięte i wszyscy uczniowie przeszli na tryb edukacji zdalnej. Według obowiązujących rozporządzeń taka forma nauki potrwa do końca listopada. Minister edukacji przedstawił jednak też bardziej pesymistyczny wariant.

Kiedy powrót do szkół?

Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat powrotu uczniów do szkół: „Modlę się o szybki powrót uczniów do szkół, ale nie mogę założyć tylko optymistycznego scenariusza”. Dodał również, że ma nadzieję na powrót nauki stacjonarnej pod koniec listopada, jednak zakłada też bardziej pesymistyczny scenariusz, mówiący, że szkoły będą zamknięte do końca stycznia lub dłużej.
Redakcja poleca: Telefon – czy pozwalać dziecku na zabawę z nim? – wyjaśnia Dorota Zawadzka (film)
Trudno pochować przed dzieckiem wszystkie telefony i tablety, by nigdy się nimi nie bawiło. Wcale nie ma takiej potrzeby – mówi Dorota Zawadzka i od razu dodaje – Trzeba jednak nauczyć dzieci mądrze z nich korzystać.

Konsultacje i świetlica

W trakcie obowiązywania nauki zdalnej dyrektorzy będą mieli możliwość zorganizowania konsultacji w szkołach dla ósmoklasistów i maturzystów. Niektóre dzieci mogą również korzystać ze świetlicy szkolnej. Chodzi o uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią koronawirusa.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy