Baby Boom Bum w Filharmonii Łódzkiej
Malutkie dzieci doświadczają świata wszystkimi zmysłami. Tak odważnie eksplorują otoczenie, bo nie wahają się użyć nogi, ręki czy buzi, żeby czegoś spróbować, a zrozumienie rzeczy nie jest dla nich najważniejsze.
- Filharmonia Łódzka
Dlatego tak bardzo lubią muzykę – nie trzeba jej rozumieć, by móc jej doświadczyć, a nawet by móc ją tworzyć.
W Filharmonii powstały zajęcia inne od wszystkich. To nie tylko zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych. To warsztaty kreatywności, świadomości ciała, budowania i wyrażania emocji, nauka twórczego myślenia i zabawy.
Warsztaty „Baby Boom Bum” stworzono dla dzieci od pierwszego dnia życia. W pracy z dziećmi wykorzystujemy doświadczenie teorii uczenia się muzyki E. E. Gordona, jedynej w swoim rodzaju metody, która pozwala profesjonalnie i efektywnie kierować edukacją muzyczną od chwili narodzin. Zajęcia są śpiewane, dlatego ma ryzyka, że niemowlę wystraszy się dźwięku jakiegoś instrumentu. Tempo jest bardzo spokojne, a atmosfera przyjazna. W grupach starszych dzieci więcej jest zabaw ruchowych i szaleństw z zabawkami. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, w przestrzeni odpowiednio przygotowanej dla małych dzieci. Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu jakim cieszyły się warsztaty „Baby Boom Bum” w zeszłym sezonie, w tym roku zaplanowaliśmy dodatkowe grupy w środowe przedpołudnia. Zapraszamy dzieci w wieku od 0–3 lat.
Zespół Fundacji Kreatywnej Edukacji stworzył własną metodykę uczenia się języka obcego.Do warsztatu pracy wykorzystaliśmy doświadczenie prowadzenia zajęć umuzykalniających według Teorii Edwina Eliasa Gordona oraz m.in. koncepcje Glenna Domana i prof. Jagody Cieszyńskiej.
Poznając stadia muzycznej audiacji wstępnej: akulturację, imitację i asymilację, przekonujemy się, że podobne stadia występują w procesie uczenia się języka ojczystego. Starajmy się najpierw jak najwięcej mówić do dziecka. Pamiętajmy, że wszystko co do niego powiemy jest kodowane! Im różnorodniej będziemy się wypowiadać, tym zasób słów malca będzie bogatszy.