Spotkanie rozpocznie steatralizowane czytanie książki „Tato!” Sveina Nyhusa, przygotowane przez aktorów-ojców z Teatru Miniatura: Piotra Kłudkę i Andrzeja Żaka. „Tato!” to historia o najgłębszych marzeniach, tęsknotach i pragnieniach dziecka, która pokazuje, jak bardzo ojciec jest niezbędny w jego rozwoju. Książka ta podbiła serca małych czytelników i ich rodziców w wielu krajach. Została przetłumaczona, między innymi, na język angielski, francuski, hiszpański, szwedzki. W Norwegii uznana została za najpiękniejszą książkę roku, zdobyła prestiżową nagrodę norweskiego Ministerstwa Kultury i zapoczątkowała społeczną debatę na temat roli ojca.

Reklama

Po czytaniu równolegle odbędą się warsztaty dla dzieci „No bo Tata jest strasznie fajny” oraz spotkanie dla dorosłych zatytułowaneTatą być...” z psycholożką i psychoterapeutką Joanną Trzaską, podczas którego będzie można swobodnie porozmawiać o różnych aspektach ojcostwa.

Na koniec wydarzenie specjalne – znakomity muzyk i kompozytor Mikołaj Trzaska poprowadzi rodzinne warsztaty improwizacji muzycznej dla dorosłych i dzieci, dzieląc się swoim doświadczeniem improwizatora, które zdobył ucząc się i pracując z największymi mistrzami w tej dziedzinie na całym świecie. Uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak tworzy się muzykę, pracując razem w grupie, jak buduje się podstawę inspiracji, pozwalającej wyzwolić twórczą energię. Mikołaj Trzaska zaprasza do wspólnej zabawy w tworzenie muzyki – nie trzeba umieć grać na żadnym instrumencie, nie trzeba odtwarzać znanych stylów muzycznych. Trzeba za to pozwolić sobie na odrobinę fantazji, która pozwoli wytworzyć nowe i osobiste słyszenie.

Reklama

23 czerwca 2012, sobota, godz. 14.00
Program:
Czytanie książki „Tato” Sveina Nyhusa (aktorzy Teatru Miniatura: Piotr Kłudka, Andrzej Żak), sala główna teatru
Warsztaty dla dzieci „No bo Tata jest strasznie fajny” (Akademia Rozwoju Rodziny Pozytywka), sala kameralna teatru
Spotkanie dla dorosłych „Tatą być...” (psycholog Joanna Trzaska), sala główna teatru
Warsztaty muzyczne Mikołaja Trzaski dla wszystkich, sala główna teatru
Wstęp wolny! Czas trwania całego spotkania: ok. 1,5-2h

Reklama
Reklama
Reklama