Jury konkursu stanęło przed nie lada wyzwaniem. Dostaliśmy od was bowiem wiele ciekawych, pomysłowych i inspirujących projektów ubrań dla przyszłych mam. Po burzliwej debacie i pełnych emocji obradach, nasze jury wyłoniło zwycięzców. Oto laureaci:

Reklama
  • nagroda główna - Karolina Ż. (Falenty)
  • nagroda II stopnia - Katarzyna K. (kasiakasia11), Katarzyna S. (katka_raa) i Artur K. (Stara Wieś)

Laureatom gratulujemy, a wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, za wasz trud włożony w przygotowanie projektów i za niebanalne pomysły i nowe, świeże spojrzenie na modę ciążową.
***

Jesteś w ciąży lub jesteś młodą mamą i nie możesz znaleźć dla siebie niczego, co byłoby zgodne z twoim dotychczasowym stylem? Wcale nie musi tak być! Weź udział konkursie Babyonline.pl i MumMe Code i zaprojektuj swoje ciążowe ubranie marzeń! Twój projekt zostanie pokazany na specjalnej konferencji prasowej i wejdzie do sprzedaży!

Zadanie konkursowe

Zaprojektuj ubranie dla kobiet w ciąży (technika pracy dowolna) i prześlij swój projekt na adres e-mail: redakcja@babyonline.pl lub pocztą na adres: Redakcja Babyonline.pl, ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa.

Nagrody w konkursie

  • Nagroda główna: zwycięski projekt zostanie uszyty przez MumMe Code, pokazany na specjalnej konferencji prasowej i wejdzie do sprzedaży. Autorka zwycięskiego projektu otrzyma voucher o wartości 1000 zł na zakupy w sklepie http://mummecode.com, voucher o wartości 1000 zł na opiekę dla dziecka w Centrum Medycznym Damiana.
materiały prasowe
  • Nagroda II stopnia: nagrodę II stopnia otrzymają 3 osoby, których projekt podbije serca jury. Każda z laureatek nagrody pocieszenia otrzyma 20-procentową zniżkę na zakup ubrań z najnowszej kolekcji MumMe Code, książkę Jurorki konkursu, Beaty Sadowskiej, pt. „I jak tu nie jeść” z jej autografem oraz zestaw kosmetyków Oillan Mama. W skład zestawu wchodzą: żel pielęgnacyjny do piersi, koncentrat redukujący rozstępy, aktywnie ujędrniający balsam do ciała.
materiały prasowe

Pamiętaj, że wcale nie musisz być profesjonalną projektantką, żeby twój projekt został zauważony. W tym konkursie liczy się pomysł, więc nawet szkic wykonany ołówkiem na zwykłej kartce papieru ma szansę wygrać!
Ponadto w konkursie może wziąć udział każdy (nie tylko obecne lub przyszłe mamy), nawet panowie :)

Zobacz także

Wyjątkowe jury

Prace nadesłane na konkurs będzie oceniać wyjątkowe jury w składzie: Małgorzata Socha, Beata Sadowska, projektantki MumMe Code – Monika Bondarowicz i Magdalena Grabowska-Lewicka, dwie redaktorki Babyonline.pl oraz Dominika Korczak-Grabowska z Centrum Medycznego Damiana.

Zbieranie zgłoszeń zostało zakończone.
Regulamin konkursu

MumMe Code – z miłości do mody

Marka MumMe Code została stworzona przez dwie przyjaciółki – Monikę Bondarowicz i Magdalenę Grabowską-Lewicką. Obie spotkały się w Warszawie, choć pochodzą z dwóch krańców Polski. Co połączyło ekonomistkę z 10-letnim doświadczeniem w branży fashion i psycholog społeczną, z zamiłowania stylistkę po Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku? Oczywiście miłość do mody! Ale nie tylko.

materiały prasowe MumMe Code

Ponieważ obie panie są także mamami, nieobce są im doświadczenia kobiet w ciąży, które z ładnych i eleganckich ubrań niejednokrotnie muszą przebrać się w dostępne na rynku stroje ciążowe, które często są infantylne lub wykonane ze sztucznych materiałów. Dlatego właśnie te dwie kreatywne kobiety stworzyły MumMe Code – modową markę, dedykowaną nowoczesnym kobietom, które chcą zawsze czuć się piękne i swobodne.

materiały prasowe MumMe Code

MumMe Code to połączenie swobodnego stylu miejskiego z nowościami ze świata mody. Wszystkie wzory są przemyślane, odpowiednio skrojone i dostosowane do figury kobiety w ciąży, a przy tym piękne i niezwykle praktyczne! Ubraniami z kolekcji MumMe Code możesz cieszyć się również po urodzeniu dziecka – wystarczy dodać pasek lub nosić nasze ubrania w zawsze modnej wersji „over size”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, to możliwość stworzenia dobrego projektu i okazja do przeżycia superprzygody.
[CMS_PAGE_BREAK]

Regulamin konkursu „Zaprojektuj ciążowe ubranie twoich marzeń”


1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1.1. Organizatorem konkursu pod nazwą „Zaprojektuj ciążowe ubranie twoich marzeń” (dalej zwanego „Konkursem”) jest Edipresse Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem KRS 0000111462, numer NIP 526-00-12-586, kapitał zakładowy w całości wpłacony 2.311.320,00 zł (dalej zwana „Organizatorem”).
1.2. Przyrzekającymi nagrody w Konkursie są Organizator – w odniesieniu do nagród, o których mowa w 1.7.1.d oraz 1.7.2.c, MumMe Code Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej zwana „MumMe Code”) – w odniesieniu do nagród, o których mowa w punkcie 1.7.1.a, 1.7.1.b oraz 1.7.2.a i 1.7.2. b oraz Centrum Medyczne Damian Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie – w odniesieniu do nagrody, o której mowa w punkcie 1.7.1.c (dalej zwani łącznie „Przyrzekającym nagrody”).
1.3. Konkurs jest organizowany na zasadach określonych niniejszym regulaminem (dalej zwanym „Regulaminem”) i zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
1.4. Regulamin Konkursu jest dostępny w siedzibie Organizatora i na stronie internetowej babyonline.pl.
1.5. Uczestnikiem Konkursu może być wyłącznie osoba fizyczna, pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych.
1.6. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora, Przyrzekającego nagrody i inne osoby współpracujące przy organizacji i prowadzeniu Konkursu, jak również członkowie rodzin wyżej wymienionych osób.
1.7. Nagrodami przeznaczonymi dla Laureatów Konkursu są:
1) 1 x nagroda główna, na którą składają się:
a) realizacja swojego Projektu (zdefiniowanego poniżej) prze MumMe Code - Projekt zostanie uszyty przez firmę MumMe Code i wejdzie do kolekcji, pokaz zwycięskiego Projektu podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej na zakończenie Konkursu - o terminie i miejscu konferencji Laureat (zdefiniowany poniżej) zostanie poinformowany w późniejszym terminie;
b) voucher o wartości 1000 zł na zakupy w sklepie http://mummecode.com/,
c) voucher o wartości 1000 zł na opiekę medyczną dla dziecka w Centrum Medycznym Damiana
d) bujak "Przyjaciele z tropikalnego lasu"

2) 3 x nagrody II stopnia. Na każdą z 3 nagród II stopnia składają się:
a) rabat w wysokości 20% od oferowanych cen na zakup ubrań z najnowszej kolekcji MumMe Code do zrealizowania na http://mummecode.com/ w terminie do dnia 30 września 2015 r.,
b) książka Beaty Sadowskiej, pt. „I jak tu nie jeść” z autografem autorki,
c) zestaw kosmetyków Oillan Mama - w skład zestawu wchodzą: żel pielęgnacyjny do piersi, koncentrat redukujący rozstępy, aktywnie ujędrniający balsam do ciała).

1.8. Organizator powoła komisję siedmioosobową (zwaną dalej „Komisją”), w skład której wejdzie dwóch przedstawicieli Organizatora, dwóch przedstawicieli MumMe Code, jeden przedstawiciel Centrum Medycznego Damiana, Małgorzata Socha, Beata Sadowska. Komisja zobowiązana będzie do pełnienia nadzoru nad przestrzeganiem postanowień Regulaminu przez uczestników i podejmowania innych czynności, wskazanych w Regulaminie. W razie braku porozumienia wszystkich członków Komisji, decyzje Komisji zapadają większością głosów.

2. ZAŁOŻENIA KONKURSU
2.1. Konkurs będzie przeprowadzony na stronach serwisu internetowego babyonline.pl. Ogłoszenie o Konkursie ukaże się w dniu 14.05.2015 r. na stronie internetowej babyonline.pl.
2.2. Konkurs będzie trwał w dniach od 14.05.2015 do 15.06. 2015r. i tylko w tym okresie można dokonywać zgłoszeń do Konkursu.
2.3 Rozwiązanie Konkursu, w tym lista Laureatów, zostanie ogłoszone na stronie internetowej babyonline.pl w terminie nie później niż do dnia 3.07.2015 r.

3. ZASADY PROWADZENIA KONKURSU

3.1. Konkurs będzie polegać na stworzeniu Projektu ubrania ciążowego. Praca może być wykonana dowolną techniką.
3.2. W celu wzięcia udziału w Konkursie uczestnik powinien:
1) stworzyć Projekt dowolnego, kompletnego ubrania wierzchniego dla kobiet w ciąży (np. spódnica, bluzka, sukienka, spodnie, tunika, sweter, bluza) (zwany dalej „Projektem”). Projekt nie może być projektem bielizny, dodatków, akcesoriów.
2) przesłać na adres: redakcja@babyonline.pl (w temacie należy wpisać: Konkurs „Zaprojektuj ciążowe ubranie twoich marzeń") autorski Projekt ubrania dla kobiet w ciąży w formie elektronicznej w postaci pliku w odpowiednim formacie lub przesłać Projekt w formie papierowej lub ubranie uszyte na podstawie autorskiego Projektu wraz z Projektem w formie papierowej pocztą na adres: Redakcja Babyonline.pl ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa, z dopiskiem: Konkurs „Zaprojektuj ubranie twoich marzeń". W zgłoszeniu zarówno za pośrednictwem poczty elektronicznej, jak i poczty tradycyjnej należy podać dane potrzebne do skontaktowania się w przypadku wygranej: adres korespondencyjny, telefon, adres e-mail. Zgłoszenia bez ww. danych kontaktowych nie będą brały udziału w Konkursie. W przypadku zgłoszeń za pośrednictwem poczty tradycyjnej decyduje data stempla pocztowego.

3.3. Jeden uczestnik może wziąć udział w Konkursie tylko jeden raz.
3.4. Spośród wszystkich poprawnie przesłanych Projektów wraz z niezbędnymi danymi, Komisja wybierze 4 najlepsze Projekty. Przy wyborze najlepszych Projektów Komisja będzie się kierować własnym uznaniem, biorąc pod uwagę walory artystyczne projektu, w szczególności oryginalność i pomysłowość uczestnika – autora projektu. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń.
3.5. Laureatami Konkursu w liczbie 4 zostaną uczestnicy, których Projekty zostaną uznane przez Komisję za najlepsze zgodnie z pkt 3.4 powyżej, zwani dalej „Laureatami”. Z takim zastrzeżeniem, że uczestnik będący autorem Projektu uznanego przez Komisję w pierwszej kolejności za najlepszy będzie Laureatem nagrody głównej, zaś trzech uczestników będących autorami Projektów uznanych przez Komisję za kolejne najlepsze będą Laureatami nagrody II stopnia. Nagrody zostaną przyznane po spełnieniu warunków określonych w Regulaminie.
3.6. Uczestnik oświdcza, że Projekt jest unikalną treścią, stworzoną przez niego specjalnie w celu wzięcia udziału w Konkursie, jak również, że nie był i nie jest nigdzie publikowany, w tym w szczególności w innych serwisach internetowych.
3.7. Uczestnik niniejszym oświadcza, że: (i) jest jedynym autorem projektu zgłoszonego przez niego do Konkursu; (ii) Projekt nie narusza praw osób trzecich; (iii) w przypadku, jeżeli Projekt stanowi utwór, w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, przysługują mu wyłaczne autorskie prawa majątkowe do Projektu, w zakresie niezbędnym do udzielenia licencji, zgodnie z pkt 3.8 poniżej; (iv) Projekt nie stanowi opracowania w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
3.8. W przypadku, jeżeli Projekt stanowi utwór, w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, uczestnik niniejszym udziela Organizatorowi niewyłącznej, nieodpłatnej licencji do zgłoszonego w Konkursie Projektu, zwanej dalej „Utworem”, bez ograniczeń czasowych lub terytorialnych, wraz z prawem do sublicenji na rzecz osób trzecich, na następujących polach eksploatacji:
1) zwielokrotnianie określoną techniką egzemplarzy Utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;
2) publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, jak również publiczne udostępnianie Utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym;
3) wykorzystanie Utworu i jego fragmentów dla potrzeb prowadzenia promocji i reklamy Organizatora i produktów Organizatora, we wszelkich formach reklamowych, w tym: w formie reklamy prasowej, telewizyjnej, kinowej, zewnętrznej i internetowej, na dowolnych stronach i domenach internetowych i w serwisach mobilnych, w materiałach i gadżetach promocyjno-reklamowych, i innych formach promocji na polach eksploatacji wskazanych w pkt. 1 do 2.
3.9. W przypadku, jeżeli Projket stanowi utwór, w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, uczestnik niniejszym upoważnia Organizatora i MumMe Code do wykonywania w jego imieniu następujących autorskich praw osobistych w stosunku do Projektu: prawa do nieoznaczania imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem autora; prawa decydowania o pierwszym udostępnieniu publiczności (jeśli ma zastosowanie).
3.10. W przypadku, jeżeli Projekt stanowi utwór, w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, każdy z Laureatów przed ogłoszeniem wyników Konkursu na stronie Babyonline.pl oraz przed otrzymaniem nagrody zobowiązany jest do zawarcia pisemnej umowy z MumMe Code, na mocy której: (i) przeniesie na MumMe Code majątkowe prawa autorskie do Projektu; (ii) przeniesie na MumMe Code prawo do wykonywania zależnych praw autorskich do Projektu; (iii) upoważni MumMe Code do wykonywania praw osobistych i powstrzyma się od samodzielnego wykonywania tych praw; oraz (iv) przeniesie na MumMe Code prawo do uzyskania prawa z rejestracji wzoru przemysłowego. W przypadku niepodpisania przez Laureata umowy z MumMe Code Projekt zostanie wykluczony z Konkursu, a w jego miejsce Komisja dokona wyboru innego Projektu na zasadach określonych w pkt. 3.4 i 3.5.
3.11. Projekty niespełniające wymogów Regulaminu będą wykluczane z Konkursu przez Organizatora.
3.12. Organizator oświadcza, że dane osobowe uczestnika w zakresie: imię i nazwisko, adres email, numer telefonu komórkowego i adres zamieszkania, będą przetwarzane przez Organizatora w celu realizacji umowy przystąpienia do Konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia lub marketingu bezpośredniego własnych produktów Organizatora. Organizator gwarantuje prawo wglądu uczestnika do jego danych osobowych i do ich poprawiania, jak również do żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych uczestnika. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom, z wyłączeniem Przyrzekającego nagrody, któremu Organizator przekaże dane osobowe Laureatów wyłącznie w celu wydania nagród i realizacji pkt 3.10 niniejszego Regulaminu. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże konieczne do wzięcia udziału w Konkursie i odbioru nagrody.

  1. PRZYZNAWANIE NAGRÓD

4.1. Laureaci zostaną wyłonieni w wyniku przeprowadzenia procedury opisanej w pkt 3 Regulaminu w terminie najpóźniej do dnia 30.06.2015 r.
4.2. Laureaci zostaną powiadomieni o wygranej mailowo, telefonicznie lub sms-em na numer telefonu Laureata podany w zgłoszeniu do Konkursu.
4.3. Nagrody w Konkursie zostaną wydane zgodnie z przepisami prawa podatkowego.
4.4. W przypadku, jeżeli wydanie nagrody będzie się wiązało z obowiązkiem pobrania podatku, Fundator nagród, firma MumMe Code, przyzna dodatkową nagrodę pieniężną na pokrycie takiego podatku oraz pobierze należny podatek.
4.5. Nagrody do poszczególnych Laureatów zostaną wysłane pocztą lub przesyłką kurierską na koszt Organizatora pod adres zamieszkania wskazany przez Laureata w zgłoszeniu do Konkursu, najpóźniej w terminie 28 dni od dnia powiadomienia Laureata o wygranej i podpisaniu umowy, o której mowa w pkt 3.10 Regulaminu.W przypadku nie podjęcia przez Laureata nagrody w terminie 14 dni od dnia postawienia jej do dyspozycji Laureata, prawo do nagrody wygasa.
4.6. Organizator zastrzega, że nagrody rzeczowe nie podlegają zamianie na ich równowartość pieniężną. Laureatom nie przysługuje prawo do wyboru nagrody i zastrzeżenia szczególnych właściwości nagród. W odniesieniu do nagród o charakterze uprawnienia do otrzymania świadczenia (np. kupon na realizację usługi, zabiegu, zaproszenie, itp.) nagrodę stanowi kupon imienny.

  1. POSTĘPOWANIE REKLAMACYJNE
Reklama

5.1. Wszelkie reklamacje dotyczące Konkursu uczestnicy powinni zgłaszać najpóźniej w terminie 40 dni od dnia rozwiązania Konkursu, tj. od ogłoszenia listy Laureatów zgodnie z pkt 2.3 Regulaminu, za pośrednictwem poczty elektronicznej na następujący adres email Organizatora redakcja@babyonline.pl, lub w formie pisemnej na adres Organizatora: Edipresse Polska S.A., 00-480 Warszawa, ul. Wiejska 19, z dopiskiem o treści: „Reklamacja – Konkurs Zaprojektuj ciążowe ubranie twoich marzeń”.
5.2. Reklamacje pisemne należy wysłać listem poleconym. Decyduje data stempla pocztowego.
5.3. Reklamacja powinna zawierać: imię, nazwisko, dokładny adres – w przypadku reklamacji w formie pisemnej, i numer telefonu, jak również dokładny opis i uzasadnienie reklamacji.
5.4. Reklamacje rozpatrywane będą przez Komisję. Komisja będzie rozpatrywać reklamacje uczestników na podstawie Regulaminu. Komisja rozpatrzy reklamację w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.
5.5. Osoba zgłaszająca reklamację otrzyma rozstrzygnięcie Komisji za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres email, z którego przesłała reklamację lub na piśmie na adres podany przez nią w reklamacji – w zależności od sposobu przesłania reklamacji do Organizatora.

Reklama
Reklama
Reklama