Reklama
konkurs410.jpg

Do konkursu plastycznego organizowanego przez Akademię Misia Haribo zgłosiło się ponad 1300 przedszkoli państwowych z całej Polski. Spośród nich wyłoniono i nagrodzono 160 laureatów.

>> Zobacz galerię prac przedszkolaków

Pod koniec czerwca Jury konkursu plastycznego Akademii Misia Haribo wyłoniło 160 laureatów, którzy przysłali prace na temat „Mój dzień z Misiem”. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie przedszkoli - ponad 1300 zgłoszeń z całej Polski - obrady Jury trwały dwa dni. „Wybór prac był trudny nie tylko dlatego, że napłynęło ich tak wiele, ale przede wszystkim dlatego, że większość reprezentowała wysoki poziom plastyczny” – powiedziała Halina Żórawińska, ekspert Akademii, pedagog i nauczyciel plastyki, terapeuta SI. Przy wyborze laureatów Jury kierowało się samodzielnością wykonania, kompozycją, kolorystyką, wrażeniami estetycznymi oraz spełnieniem zasad regulaminowych takich, jak: tematyka, wielkość formatu, rodzaj zastosowanych materiałów.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęły przedszkola z następujących miast: Bartąg, Bytom, Koszalin, Legnica, Mińsk Mazowiecki, Ostrzeszów w woj. wielkopolskim, Świnoujście, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra. Przedszkola te odwiedzili przedstawiciele Akademii Misia Haribo, którzy wraz z Misiem Haribo wręczyli dzieciom nagrody. Wizyty Akademii spotkały się z dużym entuzjazmem dzieci, zainteresowaniem rodziców i wychowawców. „Zabawom z Misiem nie było końca! Dzieci z uśmiechem na buzi śpiewały, tańczyły z Misiem, przytulały się, pozowały do zdjęć. Nagrody wzbudziły radość nie tylko wśród nich, ale także wśród naszej kadry nauczycielskiej. Otrzymane gry, klocki, kredki i zeszyty edukacyjne są niezbędne w codziennej pracy z przedszkolakami, a zapotrzebowanie na nie praktycznie nigdy się nie kończy” – powiedziała Irena Jurkiewicz, dyrektor przedszkola nr 6 im. Misia Uszatka
w Ostrzeszowie.

Zobacz także

„Konkurs plastyczny był projektem rozpoczynającym działalność Akademii Misia Haribo. Sukces jaki odnieśliśmy, bardzo dobre przyjęcie ze strony wychowawców przedszkolnych i niewątpliwa potrzeba podkreślania znaczenia wczesnej edukacji sprawiły, że już planujemy kolejne edycje” – powiedziała Maria Kochalska, członek zarządu Haribo Sp. z o.o.
Mimo, że właśnie zakończyła się pierwsza edycja konkursu Akademii Misia Haribo, jest ona stale otwarta dla wszystkich – małych i dużych - internautów. Na polskiej stronie www.haribo.com prowadzona jest bowiem Internetowa część Akademii. Specjalna strona wyposażona jest w działy dla dzieci, rodziców oraz przedszkoli. Oferuje m.in.: gry, zabawy i zeszyty ćwiczeń edukacyjnych, porady ekspertów oraz scenariusze zabaw dla przedszkolaków.

Odwiedź Akademię Misia Haribo na www.haribo.com
Warszawa, 2 sierpnia 2007 r.[CMS_PAGE_BREAK]

[CMS_PAGE_BREAK]

[CMS_PAGE_BREAK]

[CMS_PAGE_BREAK]

[CMS_PAGE_BREAK]

[CMS_PAGE_BREAK]

[CMS_PAGE_BREAK]

[CMS_PAGE_BREAK]

[CMS_PAGE_BREAK]

[CMS_PAGE_BREAK]

Reklama

[CMS_PAGE_BREAK]

Reklama
Reklama
Reklama