Wszystkie zespoły prezentują tradycyjne tańce, stroje i folklor krajów, z których pochodzą. Charakteryzuje je żywiołowość, wysoki poziom artystyczny oraz bogate instrumentarium. Dzięki temu na scenie odbywa się niezwykły spektakl pełen niecodziennych barw i dźwięków.

Reklama

Zespoły, które wystąpią w amfiteatrze przy ul. Wały gen. Sikorskiego, swój repertuar przedstawiały już w wielu krajach m. in.: w Grecji, Czechach, Niemczech, Turcji, Hiszpanii, Szwecji, Słowacji czy Polsce.

Zespół ludowy Zdravates (Sofia – Bułgaria)
Zespół istnieje od 1984 r., jego nazwa pochodzi od bułgarskich Geranium Macrorrhizum. Jest bardzo lubiany przez Bułgarów, dla których stanowi symbol żywiołowości i długowieczności. Składa się z 500 tancerzy podzielonych na grupy wiekowe, prezentujących szeroki i bogaty repertuar – piosenki i tańce z różnych regionów Bułgarii. Zdravates wielokrotnie występował na festiwalach w Hiszpanii, Grecji, Czechach, Turcji.

Zespół Prnjavor (Prnjavor – Serbia)
Zespół Prnjavor pochodzi z miasta Prnjavor i istnieje od 1993 roku. Ma na swoim koncie wiele udanych występów w Serbii jak również w wielu innych krajach m. in.: na Ukrainie, w Turcji, na Cyprze, w Niemczech czy Polsce.
Serbskie tańce, prezentowane przez zespół, przedstawiane są na wysokim poziomie artystycznym.
Poza tańcem, znaczący element występów zespołu, stanowi instrumentarium. Muzycy grają na tradycyjnych instrumentach: akordeon, klarnet, gitara, skrzypce, bęben.

Zespół Spararats (Łotwa)
Zespół powstał w 1993 r. Występuje w tradycyjnych strojach ludowych prezentując ludowe tańce i folklor Łotwy.
Zespół brał udział w wielu festiwalach w kilku krajach m. in.: w Niemczech, Szwecji, Słowacji, Hiszpanii, na Węgrzech.

Zobacz także
Reklama

Bilety: normalny 5 zł; ulgowy 3 zł; rodzinny 10 zł.
Szczegółowe informacje na www.etnomuzeum.pl oraz na www.facebook.com/etnomuzeum.torun.

Reklama
Reklama
Reklama