7 kwietnia Bajkowa Niedziela, Godz. 14:30 i 16:00

Reklama

Teatr Kuffer „Zuzia w krainie czarów”

Przedsprzedaż biletów na najbliższe przedstawienia w kasach Centrum Kultury!

Zobacz także

Cena: 10zł normalny/płacą dzieci/ 5zł ulgowy/ płacą dorośli/

Poduszki zamiast tradycyjnych foteli.

Mała, nieposłuszna dziewczynka postanawia nie iść do szkoły. Zasypia na zaczarowanej ławce, a ta przenosi ją do zaczarowanej krainy. Tam spotyka bajkowe postaci: robota, który lubi tańczyć; śpiewającego kowboja; krasnala który ze starości wszystko zapomniał i musi pytać grzybka o radę; śmiesznego króla i jego rycerzy; dobrego smoka, i czarownicę, która chciałaby uwięzić Zuzię ale nie pozwalają jej na to dzieci. Pod wpływem spotkań i przygód, dziewczynka zaczyna rozumieć jak bardzo tęskni za domem i szkołą, która przecież… jest całkiem fajna. Postanawia, że będzie grzeczna.

Wesołe piosenki, żywiołowa akcja i oczywiście interaktywny udział dzieci, które pomagają postaciom i biorą udział w przedstawieniu.

12 kwietnia, godz. 10.30, 11.30, 12.30

Filharmonia Narodowa – Estrada kameralna

Śladami trubadurów/ na każdą chwilę piosenka

Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.

Wstęp 5 złotych

15 kwietnia, godz. 10.00 i 11.00

„Wiolinka i Basik wędrują przez świat”

W porcelanowym pałacu / muzyka chińska

Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.

Wstęp 7 złotych

Cykl "Wiolinka i Basik wędrują przez świat" jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci uczęszczających do klas 0 – 1. Razem z naszymi bohaterami dzieci poznają muzykę z różnych stron świata i poznają nowe baśnie muzyczne.

Każda z tych bajek wprowadza pojęcia muzyczne, ale podkreśla też specyficzny koloryt muzyki różnych narodów (państw i kontynentów). Przy okazji muzyki dzieci uczą się geografii.

W cyklu jest 10 bajek, w każdej bierze udział aktorka (Ewa Szawłowska z Teatru Narodowego), pianistka Monika Polaczek-Przestrzelska i instrumentalista (w każdej bajce inny).

19-20 kwietnia EFFKA

Celem festiwalu jest konfrontacja dorobku zespołów teatralnych z województwa mazowieckiego oraz inspirowanie młodych ludzi do pracy nad małą formą sceniczną. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pokazać swoje spektakle, chcą oglądać przedstawienia innych, zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie, uczyć się, zobaczyć jak wiele różnorodności kryje się pod nazwą Teatr.

21 kwietnia, Godz. 14:30 i 16:00

Bajkowa Niedziela

Fundacja Nasze Dzieci przy klinice Onkologii "Pożarcie Królewny Bluetki"

Przedsprzedaż biletów na najbliższe przedstawienia w kasach Centrum Kultury!

Cena: 10zł normalny/płacą dzieci/ 5zł ulgowy/ płacą dorośli/

Poduszki zamiast tradycyjnych foteli.

Na pomysł przygotowania spektaklu, który będzie dawał radość dzieciom przebywającym na oddziałach szpitalnych, wpadli wolontariusze fundacji w grudniu 2010 roku. Bajka Macieja Wojtyszki „Pożarcie Królewny Bluetki” zachwyciła wszystkich. Ale to był dopiero początek przygotowań. Wolontariuszka aktorka Magdalena Lamparska podjęła się wyreżyserowania sztuki oraz przygotowania grupy wolontariuszy- amatorów do wyjścia na scenę. Przez 10 miesięcy trwały warsztaty i próby. W tym samym czasie powstawała scenografia i plakat-studentka ASP Katarzyna Maczkowska oraz była komponowana muzyka- studentka Akademii Muzycznej Zuzanna Falkowska.. Ciężka charytatywna praca każdej z osób zaowocowała wspaniałym spektaklem. Efekt przerósł oczekiwania wszystkich. Premiera „Pożarcie Królewny Bluetki” odbyła się na Oddziale Onkologii IPCZD w listopadzie 2011 roku. Dzieci były zachwycone, uśmiech nie schodził z ich twarzy a rodzice zaśmiewali się do łez. Przez godzinę wszyscy przenieśli się do magicznego świata smoka Bonawentury i zapominalskiej Wróżki. Od czasu premiery, spektakl przygotowany przez wolontariuszy fundacji obejrzało już wielu pacjentów oddziałów szpitalnych.

„Nie jest dobry ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje” Erich Fromm

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama