Propozycje kulturalne w Piasecznie - kwietniowy program Centrum Kultury w Piasecznie
Polecamy program kulturalny Centrum Kultury w Piasecznie.
- Centrum Kultury w Piasecznie
7 kwietnia Bajkowa Niedziela, Godz. 14:30 i 16:00
Teatr Kuffer „Zuzia w krainie czarów”
Przedsprzedaż biletów na najbliższe przedstawienia w kasach Centrum Kultury!
Cena: 10zł normalny/płacą dzieci/ 5zł ulgowy/ płacą dorośli/
Poduszki zamiast tradycyjnych foteli.
Mała, nieposłuszna dziewczynka postanawia nie iść do szkoły. Zasypia na zaczarowanej ławce, a ta przenosi ją do zaczarowanej krainy. Tam spotyka bajkowe postaci: robota, który lubi tańczyć; śpiewającego kowboja; krasnala który ze starości wszystko zapomniał i musi pytać grzybka o radę; śmiesznego króla i jego rycerzy; dobrego smoka, i czarownicę, która chciałaby uwięzić Zuzię ale nie pozwalają jej na to dzieci. Pod wpływem spotkań i przygód, dziewczynka zaczyna rozumieć jak bardzo tęskni za domem i szkołą, która przecież… jest całkiem fajna. Postanawia, że będzie grzeczna.
Wesołe piosenki, żywiołowa akcja i oczywiście interaktywny udział dzieci, które pomagają postaciom i biorą udział w przedstawieniu.
12 kwietnia, godz. 10.30, 11.30, 12.30
Filharmonia Narodowa – Estrada kameralna
Śladami trubadurów/ na każdą chwilę piosenka
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.
Wstęp 5 złotych
15 kwietnia, godz. 10.00 i 11.00
„Wiolinka i Basik wędrują przez świat”
W porcelanowym pałacu / muzyka chińska
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.
Wstęp 7 złotych
Cykl "Wiolinka i Basik wędrują przez świat" jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci uczęszczających do klas 0 – 1. Razem z naszymi bohaterami dzieci poznają muzykę z różnych stron świata i poznają nowe baśnie muzyczne.
Każda z tych bajek wprowadza pojęcia muzyczne, ale podkreśla też specyficzny koloryt muzyki różnych narodów (państw i kontynentów). Przy okazji muzyki dzieci uczą się geografii.
W cyklu jest 10 bajek, w każdej bierze udział aktorka (Ewa Szawłowska z Teatru Narodowego), pianistka Monika Polaczek-Przestrzelska i instrumentalista (w każdej bajce inny).
19-20 kwietnia EFFKA
Celem festiwalu jest konfrontacja dorobku zespołów teatralnych z województwa mazowieckiego oraz inspirowanie młodych ludzi do pracy nad małą formą sceniczną. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pokazać swoje spektakle, chcą oglądać przedstawienia innych, zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie, uczyć się, zobaczyć jak wiele różnorodności kryje się pod nazwą Teatr.
21 kwietnia, Godz. 14:30 i 16:00
Bajkowa Niedziela
Fundacja Nasze Dzieci przy klinice Onkologii "Pożarcie Królewny Bluetki"
Przedsprzedaż biletów na najbliższe przedstawienia w kasach Centrum Kultury!
Cena: 10zł normalny/płacą dzieci/ 5zł ulgowy/ płacą dorośli/
Poduszki zamiast tradycyjnych foteli.
Na pomysł przygotowania spektaklu, który będzie dawał radość dzieciom przebywającym na oddziałach szpitalnych, wpadli wolontariusze fundacji w grudniu 2010 roku. Bajka Macieja Wojtyszki „Pożarcie Królewny Bluetki” zachwyciła wszystkich. Ale to był dopiero początek przygotowań. Wolontariuszka aktorka Magdalena Lamparska podjęła się wyreżyserowania sztuki oraz przygotowania grupy wolontariuszy- amatorów do wyjścia na scenę. Przez 10 miesięcy trwały warsztaty i próby. W tym samym czasie powstawała scenografia i plakat-studentka ASP Katarzyna Maczkowska oraz była komponowana muzyka- studentka Akademii Muzycznej Zuzanna Falkowska.. Ciężka charytatywna praca każdej z osób zaowocowała wspaniałym spektaklem. Efekt przerósł oczekiwania wszystkich. Premiera „Pożarcie Królewny Bluetki” odbyła się na Oddziale Onkologii IPCZD w listopadzie 2011 roku. Dzieci były zachwycone, uśmiech nie schodził z ich twarzy a rodzice zaśmiewali się do łez. Przez godzinę wszyscy przenieśli się do magicznego świata smoka Bonawentury i zapominalskiej Wróżki. Od czasu premiery, spektakl przygotowany przez wolontariuszy fundacji obejrzało już wielu pacjentów oddziałów szpitalnych.
„Nie jest dobry ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje” Erich Fromm