Reklama

W sobotę 17 grudnia o godz. 17.00 widzowie będą mogli poczuć magię Świąt oglądając spektakl „Wół i Osioł" w reżyserii Arkadiusza Porady.

Reklama

W niedzielę 18 grudnia w zimowy nastrój wprowadzi nas „Królowa Śniegu” na którą zapraszamy o godz. 12.30.

Natomiast wszystkich tych, którzy nie mieli jeszcze okazji oglądać spektaklu „Nie bójcie się czarownic” zapraszamy na Małą Scenę na godz. 16.00.

Cena biletu: normalny – 15 zł, ulgowy – 13 zł
REZERWACJA poniedziałek – piątek w godz. 900-1400 tel. 74 666 57 90, 74 666 73 40
Kasa biletowa czynna godzinę przed spektaklem oraz w każdy czwartek w godzinach 10.00 - 11.00, 15.00-16.00, tel. 74 666 73 41

„Wół i Osioł” to zabawna historia dwojga zwierząt, których nudną i ciężką egzystencję w betlejemskiej stajni przerywa niespodziewane i tajemnicze pojawienie się ludzkiego dziecka. Norbert Ebel w humorystyczny sposób kreśli swych bohaterów, przywołujących na myśl niewątpliwie protagonistów z filmowego Shreka, nie zapominając przy tym o przedstawieniu tradycyjnej historii narodzin Jezusa. Autor w niekonwencjonalny sposób porusza ważny problem przyjaźni, odpowiedzialności za innych oraz relacji opiekun - dziecko, osadzając akcję w bożonarodzeniowej scenerii i atmosferze nadchodzących Świąt. Wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora jako pierwszy wystawił dramat Norberta Ebla na polskiej scenie. Spektakl powstał w koprodukcji z Theater Des Lachens z Frankfurtu nad Odrą oraz Teatrem Fabryka Formy z Wrocławia. Norbert Ebel Wół i Osioł (Ox und Esel)

Tłumaczenie, adaptacja i reżyseria: Arkadiusz Porada
Scenografia: Anke Lenz Muzyka: Krzysztof Figurski
Obsada: Seweryn Mrożkiewicz (Wół) Paweł Pawlik (Osioł)
PRAPREMIERA POLSKA: 19.11.2011 roku
Grupa wiekowa: od 5 lat
Czas trwania spektaklu: 60 minut

Spektaklem „Królowa Śniegu” wracamy do Andersena – skarbu światowej literatury, nie tylko dziecięcej. Również i dorośli od czasu do czasu sięgają do jego baśni, w których fantazja miesza się z rzeczywistością. Dlaczego? Andersen jest przede wszystkim mądrym znawcą ludzkiej duszy. W swych opowiadaniach próbuje zrozumieć stosunki pomiędzy dobrem a złem. W „Królowej Śniegu” jest to miłość Gerdy do bliskiej osoby – Kaja i uratowanie go przed śmiercią. Głównym tematem naszej inscenizacji jest miłość do bliskiej osoby. Spektakl zrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak 2008": - wyróżnienie za rolę Gerdy dla Marleny Suder - wyróżnienie za scenografię do spektaklu „Królowa Śniegu”

Grupa wiekowa: od 6 lat
Czas trwania spektaklu: 55 minut
Hans Christian Andersen „Królowa Śniegu”
Adaptacja: Eugeniusz Szwarc
Tłumaczenie: Hanna Pieczarkowska
Reżyseria: Petr Nosálek
Scenografia: Pavel Hubićka Dobór
muzyki: Petr Nosálek
Występują: Bożena Oleszkiewicz (Królowa Śniegu) Marlena Suder (Gerda ) Paweł Pawlik ( Kaj, Książę) Małgorzata Olkowska (Babcia, Rozbójniczka) Zbigniew Prażmowski (Radca, Renifer) Urszula Raczkowska (Księżniczka, Finka, Rozbójniczka) Seweryn Mrożkiewicz ( Król, Kruk, Rozbójnik)

NIE BÓJCIE SIĘ CZAROWNIC na podstawie sztuk: Czarownica z szafy na szczotki, Czarownica z ulicy Mouffetard Pierre’a Gripariego Adaptacja, reżyseria, wykonanie: Aleksandra Pejcz „Nie bójcie się czarownic” to przedstawienie oparte na motywach z bajek francuskiego pisarza Pierre’a Gripariego. Opowiada historię o występnej czarownicy, która marzy o tym, aby znowu stać się młodą i piękną. „W tym celu musi zjeść dziewczynę w sosie pomidorowym, a imię tej panny musi koniecznie zaczynać się na literę N.” Gdy okazuje się, że główna bohaterka ma na imię Nadia, czarownica postanawia użyć jej do zrealizowania swojego planu. Dziewczyna za wszelką cenę próbuje przechytrzyć wiedźmę, ale to nie jest wcale takie proste… Dzięki swojemu uporowi Nadia przekonuje się, że nawet najczarniejsze charaktery mają swoją jasną stronę, a prawdziwe marzenia pomagają przezwyciężyć wszelkie trudności… Przedstawienie, grane jest przez jedną aktorkę, wcielającą się we wszystkie występujące postaci. To widowisko bogate w ciekawe rozwiązania sceniczne, pełne zabaw rytmicznych oraz interakcji z widownią.

Grupa wiekowa: od 3 lat
Czas trwania spektaklu: 45 minut

ul. M.Buczka 16
58-300 Wałbrzych

Reklama

więcej »

Reklama
Reklama
Reklama