"BRUNO SCHULZ- HISTORIA WYSTĘPNEJ WYOBRAŹNI"
reżyseria: Konrad Dworakowski
scenografia: Andrzej Dworakowski
muzyka: Piotr Klimek
projekcje: Michał Zielony
Obsada: Ewa Wróblewska, Żaneta Małkowska, Urszula Binkowska, Piotr Szejn, Mariusz Olbiński

Reklama

"Bruno Schulz- historia występnej wyobraźni", to powrót do dawnej tradycji Teatru Pinokio, gdzie obok spektakli dla dzieci istniała również scena dla starszej młodzieży i dorosłych. Inspiracją dla reżysera Konrada Dworakowskiego do stworzenia "Historii występnej wyobraźni" są opowiadania pochodzące ze "Sklepów cynamonowych" i "Sanatorium pod klepsydrą". Scenografia autorstwa Andrzeja Dworakowskiego powstała z inspiracji grafikami Bruno Schulza, a całość domyka muzyka Piotra Klimka.
Na scenie realizatorzy wykreują niesamowity świat wyobraźni, mitologii, dzieciństwa i arkadii, który odkrył przed nami w swojej prozie Schulz. Spektakl pozornie pozbawiony dialogów, wymaga od widza skupienia się na działaniu aktora i jego pracy nad animacją lalki.

"Bruno Schulz- historia występnej wyobraźni" w ramach projektu Teatr Polska zostanie pokazany w następujących miejscowościach:

10.09- Sejny,
11.09- Suwałki,
25.09- Radomsko,
26.09- Sieradz,
20.10- Gostyń,
21.10- Środę Wielkopolską,
22.10-Jarocin,
23.10-Krotoszyn,
03.11-Tomaszów Mazowiecki,
04.11-Piotrków Trybunalski,
8.11- Ostrowiec Świętokrzyski.

W ramach projektu zostaną również przeprowadzone 3 godzinne warsztaty teatralne dla młodzieży.

Zobacz także

Teatr Polska jest atrakcyjną ofertą teatralną skierowaną do środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością teatralną. Projekt został zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Założeniem projektu jest zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Projekt ma także rozwijać współpracę między teatrami a ośrodkami kultury i ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić przedstawienie teatralne. W ramach tegorocznej edycji programu Teatr Polska teatry będą miały możliwość zaprezentowania swoich spektakli w objazdach pomiędzy czerwcem a grudniem 2011.

Objazdy potrwają od 18 czerwca do 14 grudnia. Teatry odwiedzą 99 miejscowości w Polsce, odbędą się w sumie 174 prezentacje.

Reklama

W tegorocznej edycji projektu biorą udział:
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego z Koszalina, Białostocki Teatr Lalek, Grupa Coincidentia z Wasilkowa, Fundacja Działań
Twórczych w Kulturze i Edukacji Paideia - Teatr Figur z Krakowa, Fundacja Kresy 2000 - Dom Służebny Polskiej Sztuce Słowa Muzyki i Obrazu z Nadrzecza, Państwowy Teatr Wybrzeże z Gdańska, Stowarzyszenie Artystów "Bliski Wschód" z Lublina, Stowarzyszenie Ogrody Teatru - Teatr Gry i Ludzie z Katowic, Stowarzyszenie Teatr Nowy z Krakowa, Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło z Warszawy, Teatr im. Juliusza Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego, Teatr im. Stefana Żeromskiego z Kielc, Teatr Lalki i Aktora Pinokio z Łodzi, Teatr Maska z Rzeszowa, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki z Bydgoszczy, Teatr Wierszalin z Supraśla.

Reklama
Reklama
Reklama