Reklama

sobota
godzina 19:00 Gil pogromca smoków-spektakl familijny

niedziela
godzina 12:00-13:00 TrotuArtowe Miasteczko Teatralne

godzina 12:15-12:30 występ Zespołu Tańca Ludowego „Harnam”

godzina 13:00 Bajkowy Stragan - spektakl familijny

godzina 14:00-15:00 TrotuArtowe Miasteczko Teatralne

godzina 15:00 Szewc Kopytko i Kaczor Kwak - spektakl familijny

Gil pogromca smoków
TWÓRCY:
Scenariusz: Katarzyna Kawalec na motywach utworów J. R. R. Tolkiena, "Silmarillion" i "Farmer Giles of Ham"" w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej
Reżyseria: Katarzyna Kawalec
Scenografia: Joanna Iwanicka
Opracowanie muzyczne: Katarzyna Kawalec, Michał Łacny
Ruch sceniczny: Stanisław Madej
Choreografia ognia: Maciej Krawczyk

Reklama

OBSADA:
Agata Butwiłowska, Patrycja Czyszpak, Katarzyna Stanisz, Emilia Szepietowska, Karolina Zajdel, Jan Tomasz Pieczątkowski, Waldemar Presia, Wojciech Kondzielnik, Marcin Marzec, Kamil Witaszak, Patryk Steczek

Przysłowie z Shire mówi: "Nigdy nie śmiej się ze smoka, póki jeszcze zipie."
Porywające widowisko teatralne z udziałem 14 artystów w pięknych i barwnych kostiumach w tym także na szczudłach. Niesamowita wyprawa do świata tolkienowskiej mitologii. Olbrzymie dekoracje, niezwykłe i dziwaczne postacie rodem z epoki średniowiecza przeżywające niesamowite a często zabawne przygody. Ogromny 2,5 metrowy Smok ryczący i ziejący ogniem. Jego ulubioną rozrywką jest sianie popłochu i niszczenie wszystkiego, co napotka na swojej drodze. Jest przebiegły i podstępny. Jest także Gil, gospodarz ze wsi Hammo, który przypadkowo spotka groźnego Olbrzyma, a potem i Smoka, którym będzie musiał stawić czoła.
Spektakularne walki i wspaniałe pokazy ogniowe to wszystko przy dźwiękach etnicznej muzyki z różnych stron świata.
Spektakl powstał na podstawie utworów J. R. R. Tolkiena, "Silmarillion" i "Farmer Giles of Ham" w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej

Bajkowy Stragan
Reżyseria: Małgorzata Wolańska
Muzyka: Michał Łacny
Scenografia: Anna Jędraszczyk, Agata Szczerbicka, Andrzej Tadeusiak

Spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu. Jego akcja rozgrywa się na ryneczku, gdzie dwa stragany kryją w sobie niezwykłe niespodzianki. Sprzedawane tam przedmioty stają się bohaterami przezabawnych opowieści. Ożywione przez sprzedawców - animatorów przeżywają rozmaite przygody. Dużo jest tu śmiechu i wesołej zabawy! Młodzi widzowie zręcznie zostają wprowadzeni w świat niezwykłej wyobraźni i zaskakujących rozwiązań akcji.

Szewc Kopytko i Kaczor Kwak
Waldemar Wolański wg Kornela Makuszyńskiego
Reżyseria: Małgorzata Wolańska, Marcin Truszczyński
Muzyka: Krzysztof Dzierma
Scenografia: Andrzej Polakowski

Barwny, rozśpiewany spektakl przeznaczony dla młodych widzów w wieku od 3 do 10 lat. Opowiada on historię pewnego małego Szewca, który zamiast robić buty, wciąż psocił i płatał figle tak, że wkrótce stał się prawdziwym utrapieniem dla każdego, kto tylko stanął na jego drodze. W końcu wyruszył w świat szukając nowych przygód. Znalazł przyjaciela Kaczora Kwaka i nauczył się w czasie swej wędrówki, ze można psocić i żartować tak, żeby nieść ludziom radość i uśmiech.

TrotuArtowe Miasteczko Teatralne
- spotkanie oko w oko z lalką teatralną
Poznajemy rodzaje lalek teatralnych oraz sposoby ich animacji. Każdy śmiałek będzie mógł spróbować swoich sił jako aktor-animator lalką.
-szaleństwo plastyczne
Wspólne tworzenie ogromnych czapek arlekinowych z papieru.
- kolorowy zawrót głowy
Za pomocą niezwykłych przedmiotów teatralnych i kolorowych farb będzie można się przeobrazić w najdziwniejszego stwora-potwora.
- smoczyca Niunia

Reklama

A wszystko to w bajkowej scenerii dekoracji teatralnych.

Reklama
Reklama
Reklama