WARSZAWA DZIECIOM
29.05.2011, godz. 11 – 19 w Parku Agrykola oraz Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się Impreza Warszawa Dzieciom.
- Stołeczna Estrada
Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja, aby dostarczyć najmłodszym niezapomnianych wrażeń, dlatego Stołeczna Estrada przygotowuje mnóstwo atrakcji w ramach imprezy Warszawa Dzieciom.
29 maja w Parku Agrykola i w Łazienkach Królewskich każde dziecko w dowolnym wieku znajdzie coś dla siebie. Nie będzie ani chwili na nudę.
Na terenie Agrykoli pojawią się: Baśniowa kraina przygód, miasteczko sportowe i rowerowe, Hula Kula, miasteczko Star Wars, zajęcia plastyczne i wiele innych. Będzie także możliwość zdobycia nagród w licznych konkursach przygotowanych na poszczególnych stoiskach.
Teren imprezy zostanie podzielony na krainy tematyczne:
Kraina Baniek Mydlanych
Tu na dzieci czeka pełne szaleństwo: bańki małe, średnie, duże, połączone w kolonie, bańki z różnej wielkości obręczy i sznurków, bańki w bańkach, bańkowe węże i ogromne wręcz gigantyczne nawet do 10 m !!!
Kraina sportowców (TKKF)
Bardzo liczne sportowe atrakcje: dmuchańce, piłkarzyki, ścianka wspinaczkowa, bungee-trampolina, tenis stołowy, rzut kółkiem na kolczatkę, minigolf na polach o różnym stopniu trudności.
Kraina gwiezdnego miasteczka STAR WARS ARTISTIC TEAM
Najwspanialsze gwiezdne atrakcje jakie można sobie wyobrazić: ruszające się roboty, rycerze Jedi, szturmowcy imperium, szkolenia Padawanów, gwiazdy polskiej wersji „Wojny Klonów”, gry, zabawy i kosmiczny klimat.
Kraina bezpiecznego miasteczka
W ramach ogólnopolskiej kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu” zaprosimy dzieci do miasteczka rowerowego, w którym fani jednośladów będą mogli sprawdzić pod życzliwym okiem policjanta znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego, spróbować własnych sił na rowerowym torze przeszkód oraz podejść do egzaminu na kartę rowerową. Oprócz tego pokazy pojazdów służbowych, symulatory zderzeń, pokazy tresury psów i mnóstwo konkursów.
O godz. 13.00 na Agrykolę dotrze kolumna rowerów, która w samo południe wyruszy spod siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego i przejedzie ulicami Warszawy.
Leśna polana Ministerstwa Środowiska – Wraz z Maurycym Marchewką dzieci nauczą się rozpoznawać tropy zwierząt i staną się leśnymi detektywami.
Zdrowie i higiena na wakacjach
W specjalnym miasteczku Akumina / Bionect będzie można wziąć w konkursie plastycznym pt. „Myję ręce – jestem zdrowy”. Dzieci odwiedzające tą krainę nie tylko dowiedzą się wielu ciekawostek na temat bakterii, ale będą mogły również uczestniczyć w wyścigach kelnerów, zawodach w skakaniu na piłce czy złowić magnetyczną złotą rybkę.
Kraina Planszówek
Wydawnictwo Egmont zaprezentuje swoje najnowsze gry planszowe oraz zorganizuje konkursy dla starszych i młodszych graczy. Odbędzie się również spotkanie z „Pluszakami Rozrabiakami”, Dorą z serialu „ Dora poznaje świat” oraz z redakcją magazynu 13-tka.
Kraina rycerzy
Miejsce z namiotami, bronią i innym sprzętem rycerzy, którzy oblegają wielki mur zamku. Tu odbędą się krótkie ćwiczenia fechtunku oraz strzelanie z łuku. Rycerze zaproponują również kilka prostych konkurencji dla dzieci.
Kraina starego miasteczka
Kraina w scenerii miasteczkowego starego ryneczku z okienkami, daszkami i sklepikami. Dzieci zostają zaproszone przez ,,mieszkańców” do obejrzenia mini kukiełkowego teatrzyku. Na ryneczku przewidujemy występy kuglarzy.
Wystawa
Ponadto na terenie imprezy odbędzie się wystawa prac wyróżnionych w dzielnicowych przeglądach plastycznych I Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej. Na wystawę składają się prace z konkursów: „Moja Warszawa"- organizator: Szkoła Podstawowa Nr 86 w Wawrze, „Mój dzień w dawnej Woli”- organizator: Muzeum Woli - oddział Muzeum Historycznego m.st. Warszawy, „Jesteś piękna, bo moja - Warszawo"- organizator: Zespół Szkół Fototechnicznych na Woli „Parki i Skwery Warszawy” – organizator: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej.
W Łazienkach Królewskich w Teatrze na wyspie będzie można zobaczyć spektakl; „Czerwony Kapturek”(godz. 12), występ zespołu sygnalistów myśliwskich „Akord”(godz.15) oraz musical „Romeo i Julia”(godz. 16).
Musical „Romeo i Julia” - powstał w ramach Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych – FOSA 2011, realizowanych w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, w ramach akcji „Zima w Mieście”. W przygotowaniach wzięło udział 150 wykonawców w wieku 13-19 lat, którzy zgłosili swój udział w projekcie.
Scenariusz, teksty piosenek, reżyseria: Cezary Domagała
Muzyka: Paweł Steczek
Choreografia: Marta Domagała
Scenografia: Ewa Łaniecka
Projekt kostiumów: Gabryella Miłowska-Moląg
projektu FOSA 2011: Wojciech Feliksiak
Spektakl „Czerwony Kapturek” teatru Guliwer
autor: Jan Brzechwa
reżyseria: Piotr Tomaszuk
Adaptacja: Piotr Tomaszuk
Scenografia: Eva Farkasova
Choreografia: Władysław Janicki
Muzyka: Piotr Nazaruk
Przygotowanie wokalne: Cezary Szyfman
Wydaje się wam, że znacie historię "Czerwonego Kapturka"? Ale czy znamy prawdziwą wersję tej bajki? A może przez całe dzieciństwo byliśmy wprowadzani w błąd. Nawet w znanej wszystkim historii tkwią detale, których nie dostrzeże się na pierwszy rzut oka. Rzeczywiście w naszej bajce będzie i mama
i Czerwony kapturek, i babcia, wilk i gajowy. Ale będzie coś jeszcze – magia barokowego teatru! Sztuka jest adresowana do wszystkich, którzy lubią historie "straszne", ale z happy endem. Na kanwie bajki Jana Brzechwy reżyser Piotr Tomaszuk stworzy żartobliwe i rozśpiewane widowisko familijne.
Również w Łazienkach Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa ustawi przed swoją siedzibą wielki namiot, w którym przez cały dzień odbywać się będą warsztaty i konkursy przyrodnicze. Dodatkowo w programie znajdą się pokazy ptaków drapieżnych.