Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4 z rodzicami
2,9,16,23.06.2012r., Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza dzieci na warsztaty.
- Muzeum Sztuki w Łodzi
Senna kraina
ms2, Ogrodowa 19
2 czerwca 2012, sobota, g. 11.11
Prowadzi: Marta Wlazeł.
Co się komu śni? Jakie sny zostają w pamięci? O jakich chcielibyśmy zapomnieć? Niezwykły świat marzeń sennych będzie kluczem do interpretacji obrazów – bo dla artystów oprócz rzeczywistości, która ich otacza, ważnym źródłem inspiracji może być ich świat wewnętrzny. Czy Max Ernst śnił o dziwnym lesie? Czy Witkacy marzył o tajemniczych zwierzętach? Skąd na płótnie Františka Janouška wziął się niezwykły dworzec wraz z zawiadowcą? Albo pomysł instalacji Mariusza Kruka, w której stół przestaje być stołem, krzesła nie służą do siedzenia, a filiżanki unoszą się na ogrodowych tyczkach?
Rozmowa o marzeniach sennych będzie także pretekstem do poznania nowej techniki artystycznej – suchych pasteli. Pastele pozwalają oddać senną miękkość – można je rozmazać wiszerami. Żeby jednak nie rozmazywały się bez końca, efekt utrwala się fiksatywą.
Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8.00 – 16.00.
Guzik na okrągło
ms2, Ogrodowa 19
9 czerwca 2012, sobota, g. 11.11
Prowadzi: Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk.
Król Francji Franciszek I miał strój zdobiony ponad trzynastoma tysiącami guzików. Gruby Jurek z pracy Jerzego Krawczyka ma tylko cztery guziki, za to każdy jest inny. My, podobnie jak Chłopiec z pracy Mirosława Bałki Pamiątka Pierwszej Komunii, będziemy mieć po jednym guziku, ale użyjemy go trzykrotnie: za każdym razem w innej odsłonie i w innej funkcji, aby wykonać strój, równie ozdobny jak ten króla Francji. Guzik posłuży nam do zrobienia frotażu oraz stempli, którymi udekorujemy swoje peleryny, zapinane oczywiście na ostatni guzik.
Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8.00 – 16.00.
Kartoflisko, czyli logi-art dla dzieci
ms2, Ogrodowa 19
16 czerwca 2012, sobota, g. 11.11
Prowadzi: Barbara Kaczorowska.
Czy rozwiązywanie łamigłówek może być sztuką? Naturalnie. Ale czy efekty rozwiązania łamigłówek mogą być dziełami sztuki? Tylko u nas. Barbara Kaczorowska przygotowała warsztat dla lubiących myśleć, liczyć, kombinować, ale też rysować i malować. I dla tych, których inspirują dzieła Dana Grahama, Romana Opałki, Heimo Zoberniga i Ryszarda Winiarskiego. A także i dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się, co ma kartofel do sztuki.
Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8.00 – 16.00.
Mu-zoo-um
ms2, Ogrodowa 19
23 czerwca 2012, sobota, g. 11.11
Prowadzi: Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk.
Mówić o zwierzętach w muzeum, w której nie ma żadnego zwierzaka, to nie lada sztuka. Jeszcze większym wyczynem jest je przedstawić. Ale wyobraźnia dzieci poradzi sobie nawet z tak trudnym zadaniem.
Żel do włosów, makaron, mąka – m.in. dzięki tym materiałom dzieci będą miały okazję stworzyć w Muzeum zoo, nie uciekając się przy tym do bezpośredniej figuracji. W tym celu autorzy warsztatów odwołają się do zjawiska synestezji i korespondencji sztuk. Na plan pierwszy wysuną jakości, takie jak: bryła, faktura, barwa i rytm. Dzieci zdecydują także, które techniki plastyczne są najlepsze dla przedstawienia danych zwierząt. Nietypowemu przyjrzeniu się zwierzakom i pobudzeniu twórczych skojarzeń posłużą także ruch i muzyka.
Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8.00 – 16.00.