Warsztaty niedzielne to wyjątkowe zajęcia Ośrodka Edukacji Muzealnej, łączące w sobie wiedzę z zakresu historii sztuki i historii Łazienek Królewskich z twórczymi warsztatami kreatywnymi. Obecnie zapraszamy na dwa cykle warsztatów dostosowane do grup wiekowych: Okulary Salomona- warsztaty oglądacza sztuki- dla dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców, w każdą niedzielę o godz. 11:00, oraz Puść Oko dla dzieci w wieku 6-12 lat, w każdą niedzielę o godz. 15:00.

Reklama

miejsce spotkania dla obu grup warsztatowych: taras przed Pałacem na Wyspie

cena biletu: 15 zł bilet do kupienia w kasie głównej w Pałacu na Wyspie

Program warsztatów niedzielnych na listopad:

OKULARY SALOMONA W LISTOPADZIE:
6 LISTOPADA - ZOORANDOL
Barbara Mączyńska
Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Magister filologii romańskiej oraz licencjonowany grafik. Pracę edukacyjną rozumie jako podsycanie naturalnej skłonności dzieci do poznawania sztuki i odpowiadania twórczością na twórczość. Na stałe współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie, Centrum Warsztatów Twórczych Poddasze oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalnych INSPIRO. Opracowuje także autorską metodę nauki języków poprzez sztukę w grupie „L’arbre rêveur”.

Zobacz także

Czasem trzeba wytężyć wzrok i użyć lornetki aby dostrzec klucz do tajemnicy, ale gdy się go już znajdzie, natychmiast otwiera się zaczarowany świat. Czterej przewodnicy - pałacowe zwierzęta, opowiedzą nam historię niezwykle mądrego króla, a potem same zamienią się w … balowe żyrandole! Kolejna porcja niezwykłości podczas niedzielnych warsztatów, na których dzieci wraz z rodzicami stworzą coś, czego nikt jeszcze nie widział - prawdziwe zoorandole! (bio – wystarczy raz przy pierwszej reklamówce warsztatu)

13 LISTOPADA - CZTERY ŻYWIOŁY – POWIETRZE
Anna Bąk
Absolwentka historii sztuki. W swojej pracy łączy wiedzę nabytą podczas studiów z możliwościami nowych mediów. Prowadzi interdyscyplinarne projekty edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży w różnym wieku. Pracuje jako projektant multimediów.

Jakie znamy żywioły, gdzie możemy je spotkać? Czy chimery potrafią latać i kto zaprosił do Pałacu Królewskiego Zefira? Tego wszystkiego dowiecie się podczas warsztatów rodzinnych w czasie których, zamienimy się w spadochroniarzy i lotników. Porozmawiamy z boginią Herę i jej pomocnikiem Zefirem. Będziemy oglądać przez lornetki pałacowe chimery, zaś na sam koniec wspólnego spotkania stworzymy „Dmuchane stwory”.

PUŚĆ OKO W LISTOPADZIE:
6 listopada 2011: Teatralny antyk. Stara Pomarańczarnia

Czy w starożytności istniały już Łazienki Królewskie? Raczej nie. Ale antyku całkiem sporo widać we współczesnych Łazienkach. Od czasu do czasu antyczne figury Starej Pomarańczarni ożywają i odbywa się tam przedziwny teatr. Tak będzie i tym razem. Zapraszamy do stworzenia wspólnej sztuki w towarzystwie starych posągów!
Warsztaty poprowadzi Dorota Piwowarska, animator kultury, praktyk teatralny

13 listopada 2011: Sztuczny ogród w prawdziwym parku
Po co tworzyć sztuczne ogrody mając wokół park? Czy wiesz, że mieszkańcy Łazienek dekorowali wnętrza malowanymi roślinami tworząc sztuczne altany otoczone naturalnym parkiem? Jakie efekty może dać łączenie sztucznego i prawdziwego, czy sztuczne musi być nieprawdziwe? Razem z nami zostań odważnym dekoratorem!
Warsztaty poprowadzi Marzena Rostkowska, ilustratorka, scenografka

Reklama

więcej »

Reklama
Reklama
Reklama