Doda ostro o pandemii: „Dzieci potrzebują PRZYTULENIA, a nie dystansu społecznego”. Przesadziła?
fot. Instagram/dodaqueen

Doda ostro o pandemii: „Dzieci potrzebują PRZYTULENIA, a nie dystansu społecznego”. Przesadziła?

Artystka coraz odważniej wypowiada się o pandemii i wprowadzanych we wszystkich krajach obostrzeniach. Pomija jednak bardzo dużo ważnych faktów…
Aleksandra Zaborowska
Doda ostro o pandemii: „Dzieci potrzebują PRZYTULENIA, a nie dystansu społecznego”. Przesadziła?
fot. Instagram/dodaqueen
W pierwszych miesiącach pandemii Doda zachęcała do dystansu społecznego i zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa. Niestety w ciągu roku zdążyła zmienić zdanie, a obecnie wykorzystuje swoją popularność do szerzenia koronasceptycznych treści. Opowiada też o swoim własnym doświadczeniu z wirusem.

„Przeszłam go tak jak każdego innego, a chwilę potem wystąpiłam na sylwestra na pełnej petardzie. I nie robiłam wideo relacji użalając się nad sobą i strasząc swoich fanów” – napisała.

Piosenkarka zapomina jednak o tym, że COVID-19 może mieć zupełnie różny przebieg w zależności od osoby: to, co dla jednych jest nieszkodliwe, u innych może doprowadzić nawet do śmierci bądź do wieloletnich powikłań.

Koronasceptyczna Doda apeluje do rodziców

„Rodzice! Dlaczego nie zawalczycie o swoje dzieci? Dzieci potrzebują uśmiechu, nie maseczki. Dzieci potrzebują przytulenia, a nie dystansu społecznego. Dzieci potrzebują bliskości innych dzieci, nie kwarantanny. Dzieci potrzebują miłości dziadków, a nie izolacji. Dzieci potrzebują witamin i składników mineralnych, nie dezynfekcji. Dzieci potrzebują wirusów i bakterii, aby zwiększyć odporność i żyć…” – napisała Doda na Instastory.

Jednak żaden lekarz walczący obecnie z pandemią w niewydolnym systemie szpitalnictwa nie zgodziłby się z teoriami gwiazdy.

Chociaż pandemia ma ogromny wpływ na rozwój społeczny i emocjonalny, ignorowanie podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa jest ogromnie ryzykowne i może przyczyniać się do jeszcze większych wzrostów zachorowań. Sam minister Czarnek nie ukrywa, że nauczanie online jest mało efektywne, a jego skutki psychologiczne coraz bardziej niepokoją. Priorytetem jest jednak pokonanie pandemii i zahamowanie fali ciężkich zachorowań oraz zgonów (obecnie na poziomie 400-500 dziennie).
 
Źródło: Instagram

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy