GRY
 
 

Profesorze Chazan, słucham pana i nie wierzę własnym uszom!

Niepłodność częściej spotyka osoby o lewicowych poglądach? Dawno nie słyszałam tak absurdalnych tez z ust lekarza!

fot. screen Facebook/Głos Wielkopolski
Trudno uwierzyć, by lekarz z wieloletnim stażem wypowiadał się publicznie w taki sposób!

Sympozjum "Profilaktyka, rozpoznanie przyczyn i leczenie niepłodności"  zorganizowane w Poznaniu, zgromadziło wiele osób poszukujących informacji na ten temat. Wielu w tej grupie było studentów medycyny, którzy chcieli dokształcić się w tej dziedzinie, oraz poznać zdanie i opinie wybitnych lekarzy. Niestety, sami studenci nie mogą ukryć żalu i pretensji, że sympozjum okazało się miejscem wypowiadania tak nierzetelnych, niepotwierdzonych i absurdalnych tez.

Długo na pewno będą wspominać twierdzenia prof. Chazana. Jak podał "Głos Wielkopolski", w czasie jego przemówienia padły słowa, które wywołują ogromne zdziwienie: - Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę (...) Przyczyną zaburzeń płodności jest przesadna dbałość o szczupłą sylwetkę - takie słowa miał wypowiedzieć prof. Chazan.Czytam i oczom nie wierzę: lekarz: ekspert i ginekolog z wieloletnim stażem, twierdzi, że niepłodność wiąże się z lewicowymi poglądami i dbaniem o swój wygląd?!

Oczywiście wiadomo, że nadmierne wychudzenie ciała (tak samo jak otyłość) utrudnia zajście w ciążę, ale od dbałości o sylwetkę, a nawet od przesadnej dbałości o sylwetkę - do wychudzenia jest jeszcze daleka droga! 

O prof. Chazanie ostatnio głośno w mediach. Ekspert swoimi poglądami oraz stylem wypowiedzi naraził się wielu kobietom. Pisaliśmy ostatnio o tym, w jaki sposób jedna z jego pacjentek opisała swój poród. W ostatnich dniach utworzył się nawet ruch, który zbiera podpisy pod wnioskiem o odebranie prof. Chazanowi prawa do wykonywania zawodu ginekologa – położnika. 

Tematem kobiet, ich ciała, antykoncepcji, ich decyzji życiowych, (często trudnych), zdrowia i potrzeb, ostatnio żyje cała Polska. Jednak moim zdaniem problem kobiet, porodów, płodności czy usuwania ciąży jest trudny i tak ważny, że dyskusja na jego temat nie powinna w żaden sposób zahaczać o politykę czy kwestie wyznaniowe.

Czytaj także: Niepłodność to problem obojga partnerów

źródło: www.głoswielkopolski.com
Redakcja poleca: Chlamydia ogranicza płodność kobiet [WIDEO]
Zakażenie chlamydiami jest niebezpieczne podczas planowania ciąży, ponieważ może powodować zrosty jajowodów - ostrzega dr Jacek Tulimowski, ginekolog - położnik.

Ocena (2 oceny)

3.5
Doładuj
Przeładuj