GRY

Domek dla lalek - marzenie każdej dziewczynki. Jaki wybrać?

Twoja córka uwielbia bawić się lalkami, ma mnóstwo mebelków, akcesoriów, ale brakuje jej jeszcze domku? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zakupie.
Domek dla dzieci do zabawy
fot. AdobeStock
Kiedy byłam małą dziewczynką, moim największym marzeniem było posiadanie domku dla lalek. Oczywiście z mebelkami, akcesoriami i pasującymi do tego wszystkiego lalkami. Teraz mam w domu taką małą dziewczynkę i też widzę, jak zajmuje ją zabawa małymi ludzikami. Choć córka ma dopiero dwa lata, już kąpie lalki, gotuje z nimi, sadza je na maleńkich krzesełkach. Tylko do pełni szczęścia brakuje jej właśnie domku, w którym mogłyby dziać się te wszystkie zabawy. Tylko jaki domek wybrać? W sklepach półki uginają się od tego typu zabawek…

Domek drewniany czy plastikowy?

To pierwsze pytanie, na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć, wybierając domek do zabawy dla swojego dziecka. Domki drewniane wydają się trwalsze, bardziej solidne, ale ich ceny są też zwykle o wiele wyższe niż domków plastikowych. Z kolei domki plastikowe posiadają często bajeczne kolory, idealnie pasujące do pokoi małych księżniczek. Warto wybrać domek drewniany, jeśli chcemy, by był on ozdobą dziecięcego pokoju na lata. Jeśli natomiast przypuszczamy, że córka dość szybko wyrośnie z tej zabawki, a w dodatku jej pokój nie należy do największych, lepiej wybrać domek plastikowy. Najlepiej oczywiście różowy!
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?

Dla lalek, a może dla zwierzaków?

Choć wiele dziewczynek marzy o domku dla lalek Barbie, są też takie, które chciałyby, by zamieszkały w nim jej ulubione zwierzaczki. Może twoja mała dziewczynka jest miłośniczką którejś z modnych serii zwierzaków? Jeśli tak, mogłaby je wszystkie trzymać w domku, co jednocześnie stanowiłoby uzupełnienie zabawy, jak również zachowanie porządku w pokoju.
 

Opcja dla chłopców – zagrody, remizy strażackie

Czy chłopcy nie mogą mieć swoich domków? Przecież zabawa nimi jest taka świetna! Producenci zabawek wyszli naprzeciw także ich potrzebom. Świetnym pomysłem jest zakup synowi zagrody dla zwierząt gospodarskich. A jeśli maluch jest fanem Strażaka Sama – remizy strażackiej. To również formy domków, które jednak zamiast typowo dziewczęcych akcesoriów, posiadają te, którymi z przyjemnością pobawią się mali chłopcy.

Czy wasze maluchy mają już swoje domki do zabawy? Jakie polecacie? Piszcie w komentarzach!

Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Dzień Babci i Dziadka 2019

Prezenty dla babci i dziadka