Domowe sposoby na zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza doraźnie można leczyć, stosując metody naszych mam i babć. Nieodzowne w łagodzeniu infekcji bakteryjnych dróg moczowych są nasiadówki z rumianku czy picie soku z żurawiny. Bezpieczne, domowe sposoby leczenia zakażenia wskazane są np. kobietom w ciąży, oczywiście po konsultacji z lekarzem prowadzącym.
Milena Oszczepalińska
Napar z rumianku
fot. Fotolia
Zapalenie pęcherza można leczyć lekami bez recepty lub antybiotykami, jednak nie zawsze są one bezpieczne i wskazane. Np. w trakcie ciąży nie wszystkie z nich są dozwolone. Warto wtedy wybrać leczenie naturalne i starać się zwalczyć infekcję bakteryjną domowymi sposobami. Przedstawiamy te najskuteczniejsze.

Domowe sposoby na zapalenie pęcherza

Domowe, naturalne metody walki z zakażeniem dróg moczowych pozwalają na uniknięcie przyjmowania leków niebezpiecznych dla płodu przez ciężarne. Warto znać te sposoby, ponieważ infekcje w moczu pojawiają się w ciąży stosunkowo często. Jest to okres, kiedy kobieta jest na nie szczególnie narażona. Jak sobie z nimi radzić, nie wychodząc z domu?
  • Zakładać ciepłą, bawełnianą bieliznę i zakrywać nerki.
  • Wypijać dużo wody (im częściej oddajemy mocz, tym szybciej usuniemy bakterie z organizmu).
  • Robić okłady z termoforu na bolące miejsce w dole brzucha.
  • Przyjmować witaminę C.
  • Włączyć do diety olej kokosowy i olej lniany – mają działanie antybakteryjne i osłonowe.
  • Pić napary z moczopędnych ziół, takich jak rumianek, dziurawiec, szałwia, majeranek.
Pamiętaj też, że zapalenie pęcherza w ciąży wymaga konsultacji lekarza. Niedoleczone może zagrażać rozwijającemu się dziecku, a nawet wywołać przedwczesny poród.
Redakcja poleca: Darmowe, bo domowe sposoby na kurzajki, brodawki - film
Zamiast wydawać pieniądze na drogie leki, idź na spacer i znajdź rośliny pokazane na filmie. Poznaj leczniczą moc popularnych roślin, które znajdziesz wokół domu.

Żurawina na problemy z pęcherzem

Podczas infekcji bakteryjnej dróg moczowych warto sięgnąć po żurawinę. Można jeść suszone owoce żurawiny lub pić soki. Żurawina skutecznie zwalcza infekcje dróg moczowych, ma działanie moczopędne, a tym samym bakterie szybciej zostają wydalane z organizmu wraz z moczem.

Nasiadówki z rumianku

Rumianek ma właściwości przeciwzapalne i łagodzące. Nasiadówki z tego zioła z pewnością przyniosą sporą ulgę na pieczenie i swędzenie wywołane zapaleniem pęcherza. W tym celu warto zaparzyć kilka torebek rumianku i dodać go do kąpieli. Rumianek można stosować jako nasiadówkę lub jako napar do picia. To drugie również ma działanie kojące.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Wsparcie dla rodziców

Badania przyszłej mamy