Napar z rumianku
fot. Fotolia

Domowe sposoby na zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza doraźnie można leczyć, stosując metody naszych mam i babć. Nieodzowne w łagodzeniu infekcji bakteryjnych dróg moczowych są nasiadówki z rumianku czy picie soku z żurawiny. Bezpieczne, domowe sposoby leczenia zakażenia wskazane są np. kobietom w ciąży, oczywiście po konsultacji z lekarzem prowadzącym.
Milena Oszczepalińska
Napar z rumianku
fot. Fotolia
Zapalenie pęcherza można leczyć lekami bez recepty lub antybiotykami, jednak nie zawsze są one bezpieczne i wskazane. Np. w trakcie ciąży nie wszystkie z nich są dozwolone. Warto wtedy wybrać leczenie naturalne i starać się zwalczyć infekcję bakteryjną domowymi sposobami. Przedstawiamy te najskuteczniejsze.

Domowe sposoby na zapalenie pęcherza

Domowe, naturalne metody walki z zakażeniem dróg moczowych pozwalają na uniknięcie przyjmowania leków niebezpiecznych dla płodu przez ciężarne. Warto znać te sposoby, ponieważ infekcje w moczu pojawiają się w ciąży stosunkowo często. Jest to okres, kiedy kobieta jest na nie szczególnie narażona. Jak sobie z nimi radzić, nie wychodząc z domu?
  • Zakładać ciepłą, bawełnianą bieliznę i zakrywać nerki.
  • Wypijać dużo wody (im częściej oddajemy mocz, tym szybciej usuniemy bakterie z organizmu).
  • Robić okłady z termoforu na bolące miejsce w dole brzucha.
  • Przyjmować witaminę C.
  • Włączyć do diety olej kokosowy i olej lniany – mają działanie antybakteryjne i osłonowe.
  • Pić napary z moczopędnych ziół, takich jak rumianek, dziurawiec, szałwia, majeranek.
Pamiętaj też, że zapalenie pęcherza w ciąży wymaga konsultacji lekarza. Niedoleczone może zagrażać rozwijającemu się dziecku, a nawet wywołać przedwczesny poród.
Redakcja poleca: Darmowe, bo domowe sposoby na kurzajki, brodawki - film
Zamiast wydawać pieniądze na drogie leki, idź na spacer i znajdź rośliny pokazane na filmie. Poznaj leczniczą moc popularnych roślin, które znajdziesz wokół domu.

Żurawina na problemy z pęcherzem

Podczas infekcji bakteryjnej dróg moczowych warto sięgnąć po żurawinę. Można jeść suszone owoce żurawiny lub pić soki. Żurawina skutecznie zwalcza infekcje dróg moczowych, ma działanie moczopędne, a tym samym bakterie szybciej zostają wydalane z organizmu wraz z moczem.

Nasiadówki z rumianku

Rumianek ma właściwości przeciwzapalne i łagodzące. Nasiadówki z tego zioła z pewnością przyniosą sporą ulgę na pieczenie i swędzenie wywołane zapaleniem pęcherza. W tym celu warto zaparzyć kilka torebek rumianku i dodać go do kąpieli. Rumianek można stosować jako nasiadówkę lub jako napar do picia. To drugie również ma działanie kojące.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy