godzina policyjna dla niezaszczepionych
fot. Adobe Stock

Doradca premiera proponuje wprowadzenie GODZINY POLICYJNEJ dla niezaszczepionych!

Prof. Miłosz Parczewski, jeden z doradców premiera ds. pandemii, przekonywał na antenie Radia ZET, że osobom niezaszczepionym „nie można dać szansy na zakażanie innych”.
Joanna  Biegaj
godzina policyjna dla niezaszczepionych
fot. Adobe Stock
Prof. Miłosz Parczewski, lekarz naczelny do spraw COVID-19 w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie, podczas audycji na antenie Radia ZET przedstawił swoje propozycje działań, które mają na celu zmobilizowanie społeczeństwa do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

Zdaniem eksperta nie można nikogo zmusić do szczepienia, jednak możliwe jest sprawienie, że taka osoba sama podejmie taką decyzję.

Restrykcje dla osób niezaszczepionych

W naszym kraju wykonano już ponad 15 milionów szczepień przeciw COVID-19. Dwie dawki szczepionki przyjęły ponad 4 miliony ludzi. Co jednak z tymi, którzy szczepić się nie chcą? Według prof. Miłosza Parczewskiego kwestię niechęci niektórych osób do szczepień przeciwko COVID-19 można rozwiązać, wprowadzając konkretne restrykcje dla osób niezaszczepionych.

Jak twierdzi prof. Miłosz Parczewski, rozwiązaniem mogłoby być np. „wprowadzenie godziny policyjnej dla niezaszczepionych lub zakazu przemieszczania się między województwami”.

Co myślicie o takim pomyśle?

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc
Suche utonięcie różni się od wtórnego, do którego może dojść nawet 3 dni po kontakcie z wodą. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do tragedii. Zobacz, jakie są objawy wtórnego i suchego utonięcia oraz dowiedz się co robić, gdy zauważysz któryś z nich u swojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy