Doradca premiera radzi, by nie jechać na święta do bliskich
fot. AdobeStock

Doradca premiera radzi, by nie odwiedzać rodziny na święta. „Nie ma powodu, żeby jeździć”

Prof. Andrzej Horban zapewnia, że sam spędzi tegoroczne Boże Narodzenie wyłącznie z tymi, z którymi spotyka się na co dzień, choć dotychczas jego święta były dużymi rodzinnymi spotkaniami. Zachęca, by inni zrobili podobnie.
Milena Oszczepalińska
Doradca premiera radzi, by nie jechać na święta do bliskich
fot. AdobeStock
Prof. Andrzej Horban jest głównym doradcą premiera ds. COVID-19. W wywiadzie udzielonym RMF FM namawiał Polaków, by tegoroczne święta spędzili w możliwie najmniejszym gronie rodzinnym. Jeżeli planujemy jechać do bliskich, z którymi na co dzień nie mamy kontaktu, i którzy mieszkają daleko od nas, lepiej z tego zrezygnujmy.

Profesor podkreślił, że on również nie zamierza nigdzie wyjeżdżać. „Normalnie spędzamy święta z bardzo liczną rodziną, w tym roku zrobimy to w sposób bardziej ograniczony, zdecydowanie tylko z tymi, z którymi spotykamy się na co dzień” – oznajmił.

Doradca premiera odradza Polakom świąteczne wyjazdy

Jakiś czas temu premier ogłosił, że tegoroczne święta spędzimy w bardzo małym gronie. Dopuszczalna liczba osób przy stole wynosi jedynie 5 osób, nie wliczając domowników. Prof. Horban został spytany o to, czy jeśli chcielibyśmy pojechać do rodziny, która mieszka daleko od nas, ale nie po to, by spędzać święta tłumnie, ale by spotkać się właśnie z 4-5 osobami, to czy taki wyjazd jest dobrym pomysłem. Okazuje się, że nie do końca. Profesor przyznał: „Bardzo bym namawiał do wykorzystania tej techniki, którą my w tej chwili używamy, tzn. Skype'a, wideotelefonu (...). Nie ma tutaj powodu, żeby jeździć. Proszę pamiętać, mamy do czynienia z chorobą śmiertelną”.

Co sądzicie o tych słowach doradcy premiera? Planujecie mimo wszystko wyjechać do rodziny na święta, czy wolicie zostać w domu, by uniknąć zarażenia koronawirusem?

Źródło: dorzeczy.pl

Zobacz także:
Redakcja poleca: Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO
Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje prezentów świątecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy