dorośli rozbierają się przed dziećmi w telewizji
fot. Youtube

Dorośli ROZBIERAJĄ się przed dziećmi: pokażą to w TV!

Już wkrótce w holenderskiej telewizji ma zostać wyemitowany program, w którym nadzy dorośli będą odpowiadać na pytania o ciało i seksualność. Formuła programu jest dość szokująca, bo pytania będą zadawać 11-letnie dzieci. Przeciwko emisji programu protestują politycy i obywatele.
Magdalena Drab
dorośli rozbierają się przed dziećmi w telewizji
fot. Youtube
W programie „Simply Naked” mają brać udział dzieci i dorośli, tyle że dorośli będą całkiem nadzy. Holenderska telewizja broni pomysłu, ale zapowiedź emisji pierwszego odcinka show spotkała się z ostrą reakcją polityków i części obywateli.

Dorośli rozbierają się przed dziećmi: co to za program?

Założenie programu „Simply Naked” jest proste: dorośli o różnej budowie ciała, bardzo szczupli i z nadwagą, starsi i z pomarszczoną skórą, stają nago przed dziećmi, by odpowiadać na ich pytania o seksualność i tematy związane z fizycznością. Kontrowersje budzi nie tylko nagość dorosłych uczestników, ale i wiek dzieci: to 11- i 12-latki. Choć cel takiej formuły programu jest ważny (dzieci mają dowiedzieć się, że idealny wzorzec ciała pokazywany w mediach nie istnieje), nie wszyscy go rozumieją. Po co dzieci mają oglądać nagość, skoro kraj zmaga się z problemem pedofilii i przestępstw seksualnych – pyta na Twitterze Tunahan Kuzu, poseł DENK (mniejszość turecka). Z kolei lider prawicowego Forum dla Demokracji, Thierry Baudet, nazwał program „obrzydliwym”. Inni politycy domagają się zdjęcia go z anteny. Petycja w tej sprawie podpisana przez ponad 100 tys. osób trafiła już do niższej izby parlamentu.

Stacja stanęła w obronie kontrowersyjnego show: „Podczas programu odbyła się obszerna rozmowa z dziećmi na temat tego, co się wydarzy, a one mogły wskazać, jak się czują podczas programu” – mówił rzecznik telewizji NTR.

W mediach pojawiły się też inne głosy wsparcia dla programu: „Spodziewałam się, że Holandia będzie nieco bardziej postępowa. Mnogość histerycznych reakcji pokazuje mi, że taki program jest więcej niż konieczny” – skomentowała Hester  Zitvast, publicystka tabloidu „De Telegraaf".

Program został wyprodukowany przez Warner Bros we współpracy z Rutgers Knowledge Center for Sexuality i opiera się na duńskim formacie „Ultra smider toejet”. Pierwsza część ma pojawić się w holenderskiej telewizji NTR 21 marca.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Masturbacja dziecięca to nie to samo co masturbacja u dorosłych [WIDEO]
Masturbacji u dzieci nie można rozumieć w taki sam sposób jak w przypadku osób dorosłych – tłumaczy psycholog i seksuolog kliniczny dr Agnieszka Izdebska. Zobacz film, z którego dowiesz się, z jakich powodów dzieci lubią dotykać swoje narządy płciowe.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy