Dorota Gardias ma nowotwór piersi. Wkrótce czeka ją operacja
fot. Instagram

Dorota Gardias ma nowotwór piersi. Wkrótce czeka ją operacja

Dorota Gardias zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. W rozmowie z „Party” zdradziła, że wykryto u niej nowotwór piersi. Teraz czeka ją operacja.
Sylwia Arlak
Dorota Gardias ma nowotwór piersi. Wkrótce czeka ją operacja
fot. Instagram
Dorota Gardias otworzyła się przed fanami. W wywiadzie dla „Party” przyznała, że od pewnego czasu odczuwała delikatny ból w piersi. W lipcu zgłosiła się na badania USG. W trakcie rutynowej kontroli usłyszała diagnozę, po której – jak sama przyznała – przepłakała kilka dni. W jej piersi wykryto centymetrowy guz. 

Rokowania są bardzo dobre

„Gdy usłyszałam, że to nowotwór i jak najszybciej trzeba zrobić operację, życie przeleciało mi przed oczami” – powiedziała w rozmowie z  „Party”. Na szczęście gwiazda trafiła pod dobrą opiekę. Lekarze zlecili jej dodatkowe badania, a tuż po nich wyznaczyli termin operacji. „Rokowania są bardzo dobre. Operację będę miała na koniec września. Po wynikach histopatologii będzie wiadomo, jak dalej ma przebiegać leczenie” – dodała Dorota Gardias. 
 

W tym samym wywiadzie prezenterka przyznała, że przez chorobę zmieniło się jej podejście do życia. Postanowiła zwolnić tempo. Zamiast gonić za kolejnymi zawodowymi wyzwaniami, woli realizować marzenia. Niedawno wraz z braćmi kupiła ziemię na Roztoczu, gdzie zamierza otworzyć gospodarstwo agroturystyczne. 

Warto się badać

Celebrytka ma też pewną misję. Podczas rozmów z przyjaciółkami namawia je do wykonania mammografii. W „Party” zaapelowała do wszystkich kobiet, żeby regularnie się badały: „Nie ignorujcie żadnych niepokojących symptomów, bo mamy dla kogo żyć”. 

Przyłączamy się do apelu. Nie zapominajcie o rutynowych badaniach (jeśli trzeba, zapiszcie je sobie w kalendarzu). Wczesne wykrycie choroby jest kluczowe i to nie tylko w przypadku nowotworu piersi. Kiedy ostatnio miałyście pobieraną krew albo sprawdzałyście poziom cukru? Dbajcie o siebie!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Poznaj świąteczne plany Joanny Koroniewskiej - VIDEO
Joanna Koroniewska zdradza nam, jaka jest jej ulubiona potrawa i co kupi dziecku pod choinkę.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy