Dorota Zawadzka o stawianiu dzieci na parapecie
fot. Adobe Stock / Instagram

Dorota Zawadzka pokazała, jak dochodzi do wypadków dzieci: szokujące zdjęcie!

Dorota Zawadzka po raz kolejny zwraca uwagę na błąd, który może fatalnie skończyć się dla dziecka i jego rodziców. Tym razem to sprawa życia i śmierci, bo autentyczne zdjęcie, jakie pokazała, mrozi krew w żyłach. Pora uświadomić wszystkich, którzy mają pod opieką maluszki!
Magdalena Drab
Dorota Zawadzka o stawianiu dzieci na parapecie
fot. Adobe Stock / Instagram
Superniania udostępniła zdjęcie, które udowadnia, że nie wszyscy rodzice potrafią przewidzieć skutki swoich zachowań. Poważne zaniedbanie może skończyć się tragicznie!

Dorota Zawadzka: „Tak właśnie dochodzi do wypadków”

Zdjęcie zrobiła osoba, która zainteresowała się losem dziecka w sąsiednim budynku. Na fotografii widać, że maluszka postawiono na parapecie, tuż przy klamce okna. Nie wiadomo, czy okno jest zabezpieczone, dobrze zamknięte i czy ma klamkę zamykaną na klucz. Ale zdaniem Doroty Zawadzkiej, poza ewidentnym narażeniem malucha na niebezpieczeństwo, trzeba też zwrócić uwagę na drugi aspekt tej sytuacji: dzieci stawiane na parapetach czy stołach później same będą na nie wchodzić.

„Tak właśnie dochodzi do wypadków z udziałem dzieci. Nie stawiamy dzieci na parapetach, pólkach, stołach – jeśli nie chcemy, by same kiedyś tam wchodziły” – napisała pod postem Superniania. 

To niezmiernie ważne, by od najmłodszych lat uczyć dzieci bezpiecznych zachowań, by później wiedziały, jak unikać zagrożeń. Smutne zaś, że gdy osoba postronna próbuje reagować na potencjalnie groźne sytuacje, spotyka się z hejtem. Tak jak autorka tego szokującego zdjęcia:


Zobacz też:
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy