GRY
 
 

Dorota Zawadzka: tych zabawek nie kupujmy dziecku! – obejrzyj film

O jakich zabawkach mowi Superniania? Zobacz, jakie zabawki odradza dzieciom i sprawdź, dlaczego!

Zobacz inne z serii: Dorota Zawadzka o zabawie i zabawkach – obejrzyj! (10)

– Jestem zdecydowaną przeciwniczką zabawek militarnych. Uważam, że żadne dziecko nie potrzebuje mieć karabinu czy pistoletu – mówi Dorota Zawadzka, psycholożka dziecięca, znana m.in. z programu "Superniania". – Czym innym są żołnierzyki, które służą raczej zabawie strategicznej, natomiast samo „urządzenie" jak karabin czy pistolet nie jest odpowiedni dla dziecka. 

Ekspertka przywołuje przykład Francji, gdzie po zamachach terrorystycznych w Paryżu, ze wszystkich sklepów z zabawkami wycofano zabawkowe karabiny i pistolety. W ostrych słowach potępia rodziców, którzy tego typu "zabawki" kupują swoim dzieciom:

– W tym roku widziałam na plaży chłopca i dziewczynkę, którzy biegali z plastikowymi karabinami i udawali, że strzelają do opalających się tam ludzi. To było dwa dni po zamachach w Tunezji... Dla mnie to absolutna bezmyślność rodzica – mówi. 

Tanie, niebezpieczne i popsute zabawki – do kosza!

Oprócz zabawek militarnych, Dorota Zawadzka odradza też rodzicom zabawki bez atestów i wykonane z materiałów niewiadomego pochodzenia, oraz zabawki niebezpieczne, które łatwo mogą się połamać i np. skaleczyć dziecko. 

– Lepiej się złożyć rodzinnie i kupić dziecku jedną, droższą zabawkę, niż tańszą, która następnego dnia się rozleci i będzie dramat, albo jeszcze gorzej: dziecko sobie zrobi nią krzywdę – podsumowuje ekspertka. 

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj