Dorota Zawadzka: tych zabawek nie kupujmy dziecku! – obejrzyj film

O jakich zabawkach mowi Superniania? Zobacz, jakie zabawki odradza dzieciom i sprawdź, dlaczego!

Zobacz inne z serii: Dorota Zawadzka o zabawie i zabawkach – obejrzyj! (11)

Jestem zdecydowaną przeciwniczką zabawek militarnych. Uważam, że żadne dziecko nie potrzebuje mieć karabinu czy pistoletu – mówi Dorota Zawadzka, psycholożka dziecięca, znana m.in. z programu „Superniania”. Czym innym są żołnierzyki, które służą raczej zabawie strategicznej, natomiast samo „urządzenie” jak karabin czy pistolet nie jest odpowiedni dla dziecka

Ekspertka przywołuje przykład Francji, gdzie po zamachach terrorystycznych w Paryżu, ze wszystkich sklepów z zabawkami wycofano zabawkowe karabiny i pistolety. W ostrych słowach potępia rodziców, którzy tego typu „zabawki” kupują swoim dzieciom:

W tym roku widziałam na plaży chłopca i dziewczynkę, którzy biegali z plastikowymi karabinami i udawali, że strzelają do opalających się tam ludzi. To było dwa dni po zamachach w Tunezji... Dla mnie to absolutna bezmyślność rodzica – mówi. 

Tanie, niebezpieczne i popsute zabawki – do kosza!

Oprócz zabawek militarnych, Dorota Zawadzka odradza też rodzicom zabawki bez atestów i wykonane z materiałów niewiadomego pochodzenia, oraz zabawki niebezpieczne, które łatwo mogą się połamać i np. skaleczyć dziecko. 

Lepiej się złożyć rodzinnie i kupić dziecku jedną, droższą zabawkę, niż tańszą, która następnego dnia się rozleci i będzie dramat, albo jeszcze gorzej: dziecko sobie zrobi nią krzywdę – podsumowuje ekspertka. 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy