Dres do przedszkola
fot. AdobeStock

Dresy to absolutny must have przedszkolaka! Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupów

Twoje dziecko właśnie poszło do przedszkola? Zobacz, w czym będzie mu najwygodniej!
Milena Oszczepalińska
Dres do przedszkola
fot. AdobeStock
Choć zakup dresów nie jest obowiązkowym elementem przedszkolnej wyprawki, dobrze wiemy, że właśnie ten strój jest najchętniej i najczęściej zakładanym przez przedszkolaki. Nie krępuje ruchów, łatwo się zakłada i zdejmuje, jest bardzo praktyczny. Dlatego polecamy, by wasze przedszkolaki miały w swoich szafach co najmniej jeden komplet dresów, a najlepiej kilka. Ale jak je wybrać?

Po pierwsze – wygląd

Nie ukrywajmy, przedszkolak to już nie niemowlę, które wszystko na siebie założy (a raczej zostanie mu założone). Dzieci w tym wieku mają już swój gust, a nawet jeśli nie, to mają na pewno swoje zdanie. Chyba każdy rodzic się z nami zgodzi, że kilkulatek potrafi zrobić niemałą aferę o np. o kolor zakładanego ubranka albo o motyw na obrazku na bluzie. Nie mówimy tu o tym, by pozwalać im na wszystko, jeśli wymuszają to płaczem i krzykiem, ale by starać się szanować ich wybory, zwłaszcza, jeśli tak naprawdę nie ma znaczenia, czy koszulka będzie żółta z misiem, czy niebieska ze słonikiem.

Oczywiście jako rodzice przedszkolaków z pewnością dobrze wiecie, jakie bajki i postacie są akurat modne. Może więc warto poszukać dresków właśnie z takimi aplikacjami. Dodatkowo taki wybór pozwoli wam na zaoszczędzenie cennego czasu przed wyjściem do przedszkola. Dziecko pewnie nie będzie grymasiło, że ma się ubrać, jeśli będzie miało naszykowane dresy z jego ulubionymi postaciami z kreskówki.
Redakcja poleca: Wybieramy plecak dla przedszkolaka - film
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, kupując pierwszy plecak dla dziecka. Zobacz te najładniejsze i najbardziej praktyczne! Poznaj kontrowersyjne plecaki ze smyczą i dokonaj najlepszego wyboru plecaka dla twojego dziecka.

Po drugie – jakość i materiał

Nie ma co się oszukiwać, że maluch przechodzi cały sezon w dresach o wątpliwiej jakości bawełnie. Takie inwestycje zwykle się nie opłacają, bo ubranka szybko się niszczą i trzeba kupować kolejne. Warto poświęcić nieco czasu i poszukać np. w sklepach internetowych dresów o wysokiej jakości i przystępnej cenie. Jeśli chodzi o materiał, oprócz jego trwałości istotna jest także wygoda. Powinien być miły, miękki, dobrze układający się na ciele, by dziecku nic nie uwierało i nie odstawało.

Po trzecie – bluzy z kapturem czy bez?

To już zależy od waszych preferencji. Bluzy z kapturami świetnie sprawdzają się na jesień, bo stanowią dodatkową ochronę przed wiatrem. Jednak pod grubymi, zimowymi kurtkami wygodniejsze zdają się być bluzy bez kapturów.
 

Po czwarte – bluzy wkładane przez głowę czy na rozpinane na suwak?

To prawda, że przy wyborze dresów dużą rolę odgrywa to, jaka bluza jest w komplecie. Zakładana przez głowę wydaje się nieco mniej praktyczna, bo nie można jej po prostu narzucić jak kurteczki i potem łatwo zdjąć. Bluzy rozpinane sprawdzają się w sytuacjach, kiedy chcemy ubrać dziecko na cebulkę. Z drugiej strony czytając informacje dla rodziców na stronach różnych przedszkoli, zaskoczyło mnie to, że niektóre placówki wymagają, by dzieci nie przychodziły w bluzach na suwak, ponieważ to utrudnia im naukę samodzielnego ubierania się. Zanim więc zdecydujecie się na rozpinane dresy, sprawdźcie, czy dziecko będzie mogło z nich korzystać w danym przedszkolu.

Lubicie zakładać dzieciom dresy do przedszkola? Według nas nie ma nic wygodniejszego i praktyczniejszego dla aktywnych przedszkolaków.
  [content:2_1326,0_25805,0_25786,1_4389:GALGallery]
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy