Drewniana kuchnia do zabawy dla dziecka
fot. AdobeStock

Drewniana kuchnia dla dzieci DIY. Jak ją wykonać?

Drewniane kuchnie dla dzieci dostępne w sklepach zwykle są drogie. Można jednak zrobić ją samodzielnie, wykorzystując do tego np. starą szafkę. Przedstawiamy instrukcję krok po kroku.
Milena Oszczepalińska
Drewniana kuchnia do zabawy dla dziecka
fot. AdobeStock
Twoje dziecko marzy o kuchni do zabawy? Przeglądasz oferty w sklepach i nic nie spełnia twoich oczekiwań? Kuchnie drewniane są piękne, ale sporo kosztują, a plastikowe wydają się mało stabilne i nietrwałe? Możesz wykonać drewnianą kuchnię dla dziecka samodzielnie. Jeśli masz odrobinę smykałki do tego typu prac, z pewnością pójdzie ci świetnie. W dodatku twój maluch będzie mógł pochwalić się, że takiej kuchenki jak on, nie ma nikt inny.

Drewniana kuchnia do zabawy DIY

Do wykonania takiej kuchenki możesz wykorzystać starą szafkę nocną lub niewielką komodę albo przygotować kilka desek, które zbijesz ze sobą. Kuchnia musi mieć również paniki i pokrętła, które możesz zrobić z nakrętek lub gałek meblowych. Jeśli znajdzie się na to miejsce, możesz wstawić też kran i miskę do nalewania wody (na niby lub w wersji ogrodowej rzeczywiście do zabawy wodą).

To, jak ostatecznie będzie wyglądała kuchnia, zależy od twojej inwencji i fantazji. Podpowiadamy, jak zrobić taką podstawową drewnianą kuchenkę z czterema palnikami.

Zobacz też: Kuchnia dla dzieci: jaką wybrać?

Materiały niezbędne do wykonania drewnianej kuchni zabawkowej

  • drewniana szafka o wymiarach ok. 50 cm wysokości, i 50 cm szerokości,
  • 4 gałki lub nakrętki,
  • kolorowa farba do pomalowania,
  • 4 korkowe podkładki (posłużą jako palniki),
Konieczne narzędzia:
  • wkręty do drewna,
  • wiertarko-wkrętarka,
  • klej na gorąco.

Drewniana kuchnia do zabawy krok po kroku

  1. Pomaluj szafkę na dowolny, wybrany kolor.
  2. Wkręć za pomocą wiertarko-wkrętarki gałki na przedniej części kuchenki na górze. Będą służyły za palniki, takie jak w kuchniach gazowych.
  3. Przymocuj podkładki korkowe na górnej części szafki (na blacie) za pomocą kleju na gorąco. Umieść je w kwadracie, dwie z tyłu i dwie z przodu, czyli tak, jak w tradycyjnych kuchenkach gazowych.
Gotowe!
 
Zobacz także:
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?

Ocena (2 oceny)

3.0
Doładuj
Przeładuj