jak zrobić kuchnię dla dziecka
fot. AdobeStock

Jak zrobić kuchnię dla dziecka? Kuchnia dla dzieci DIY [INSTRUKCJA]

Kuchnia dla dzieci to doskonała i rozwijająca zabawka, warto więc ją kupić lub zrobić samodzielnie. W sklepach znajdziesz wiele modeli: drewniana kuchnia dla dzieci będzie dość droga, a plastikowa mniej trwała. Z kolei kuchnia DIY to mnóstwo frajdy, a dodatkowo możesz ją dopasować do wieku i upodobań dziecka. Kuchnię zrobisz nawet ze zwykłej szafki!
Milena Oszczepalińska
jak zrobić kuchnię dla dziecka
fot. AdobeStock
Kuchnia dla dzieci to marzenie wielu kilkulatków. Pozwala udawać dorosłych i rozwija wyobraźnię. Do tego trzeba przyznać, że zabawkowe kuchnie bywają naprawdę piękne, zwłaszcza te drewniane. Plastikowe kuchnie są tańsze od drewnianych, choć rodzice często narzekają na ich niestabilność. Jeśli trudno ci znaleźć odpowiednią kuchnię dla dziecka, postaw na kuchnię DIY. Możesz ją zrobić z szafki i wykorzystać domowe akcesoria kuchenne. Dziecko będzie mogło pochwalić się, że takiej kuchni nie ma nikt inny!

Jak zrobić kuchnię dla dziecka:

Kuchnia dla dzieci DIY

Drewniana kuchnia dla dzieci DIY to zadanie na kilka godzin pracy. Ale efekt jest tego wart! Do wykonania kuchni dla dziecka możesz wykorzystać starą szafkę nocną lub niewielką komodę albo przygotować kilka desek, które zbijesz ze sobą. Kuchnia musi mieć również palniki i pokrętła, które możesz zrobić z nakrętek lub gałek meblowych. Jeśli znajdzie się na to miejsce, możesz wstawić też kran i miskę do nalewania wody (na niby lub w wersji ogrodowej do zabawy prawdziwą wodą).

To, jak ostatecznie będzie wyglądała kuchnia dla dziecka, zależy od twojej inwencji i fantazji. Podpowiadamy, jak zrobić taką podstawową drewnianą kuchenkę z czterema palnikami.
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?

Jak z szafki zrobić kuchnię dla dziecka?

Do zrobienia kuchni dla dziecka ze zwykłej szafki przyda się:
  • drewniana szafka o wymiarach ok. 50 cm wysokości i 50 cm szerokości
  • 4 gałki lub nakrętki
  • kolorowa farba do pomalowania
  • 4 korkowe podkładki (posłużą jako palniki)

Narzędzia niezbędne do zrobienia kuchni dla dziecka:
  • wkręty do drewna
  • wiertarko-wkrętarka
  • klej na gorąco

Drewniana kuchnia dla dzieci: zrób to sam

  1. Pomaluj szafkę na dowolny, wybrany kolor.
  2. Za pomocą wiertarko-wkrętarki wkręć gałki na przedniej części kuchenki, na górze. Będą służyły za palniki, takie jak w kuchniach gazowych.
  3. Przymocuj podkładki korkowe na górnej części szafki (na blacie) za pomocą kleju na gorąco. Umieść je w kwadracie, dwie z tyłu i dwie z przodu, czyli tak, jak w tradycyjnych kuchenkach gazowych.
Gotowe! W takiej dziecięcej kuchni dziecko może bawić się domowymi przyrządami, jak chochla, garnek, patelnia.

Jeśli jednak brakuje ci czasu albo zdolności, by samodzielnie zrobić kuchnię DIY, obejrzyj piękne modele kuchenek dostępne w sklepach online. Polecamy zwłaszcza bogato wyposażone kuchnie drewniane. Kup jedną z nich, jeśli zależy ci na trwałości i stylu:

Tańszym rozwiązaniem jest kuchnia plastikowa. Wybierz jedną z tych interaktywnych i kolorowych zabawek, a na pewno sprawisz radość dziecku:

 
Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy