drewniany domek dla lalek
fot. Adobe Stock

Drewniany domek dla lalek – 7 najciekawszych modeli

Drewniany domek dla lalek ma olbrzymi urok. Jest przy tym stabilny i trwały, więc może być przekazywany z dziecka na dziecko. Zobacz, najpiękniejsze modele takich domków.
Ewa Janczak-Cwil
drewniany domek dla lalek
fot. Adobe Stock
Gdy słyszysz hasło: domek dla lalek, co sobie wyobrażasz? Drewniany domek dla lalek, nie plastikowy, prawda? Jest jakaś magia w takich domkach z drewna i to niezależnie od ich ceny i wielkości.

Spis treści:
  1. Domek-czajnik, 75 zł
  2. Przenośny z ogródkiem, 90 zł
  3. Z lalkami DODOTOYS, 190 zł
  4. Duży z meblami, 220 zł
  5. Bajkowa rezydencja, ok. 240 zł
  6. Nowoczesny Cubic, 460 zł
  7. Ogromny domek Kinderkraft, 1700 zł

Jaki drewniany domek dla lalek kupić?

W zasadzie wszystkie drewniane domki dla lalek nadają się dla dzieci od 3. roku życia. Dlatego, jeśli twoje dziecko ma nie mniej niż 36 miesięcy, możesz kupić każdy z nich. Tu sprawa jest prosta. To, co trzeba wziąć pod uwagę to cena, wymiary i lalki, dla których ma być domek.

Cena domku

Jeśli dysponujesz zasobnym portfelem, możliwości masz nieograniczone – od niewielkich poprzez designerskie aż po olbrzymie klasyczne, wyglądające jak całe kamienice. Ich ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych. Nawet jeśli nie są urządzone mebelkami, dokupisz je.
Osoby liczące się z pieniędzmi mają bardziej ograniczony wybór, ale nawet do 250 zł można znaleźć atrakcyjną propozycję – zobaczysz je niżej.

Wymiary domków

Drugą ważną cechą takiej zabawki są jej wymiary. "Budynek" trzeba dobrać do pomieszczenia. Jeśli pokój, w którym dziecko ma się bawić, jest niewielki, nie ma sensu silić się na zabawkę o dużych gabarytach. Choć drewniane domki są stabilne, to w ciasnym wnętrzu nie uniknie się potrącenia go, a wtedy mebelki i lalki mogą powypadać, psując całą zabawę.

Zobacz także: Różne domki dla lalek już od 30 zł [Przegląd]

Dla jakich lalek ma być zabawka

Dziecku bawiącemu się lalkami Barbie warto kupić duży domek, taki, aby lalki mieściły się na poszczególnych poziomach. Dla mniejszych laleczek wystarczy budynek o mniejszych rozmiarach. A kupując zabawkę z laleczkami w komplecie można być pewnym, że zabawki są do siebie dopasowane rozmiarami.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poszczególne domki różnią się także wyposażeniem. Niektóre z nich nie mają mebelków, w cenie innych jest dosłownie kilka akcesoriów, a niektóre mają ich kilkanaście lub więcej. Do niektórych dodawane są też laleczki.

Przeczytaj: Na co zwrócić uwagę, kupując domek dla lalek
Redakcja poleca: Superniania: Zabawa ma pobudzać kreatywność dziecka – obejrzyj film
Moja ulubiona zabawa z dzieciństwa? Bezkonkurencyjnie: zabawa w dom i w szkolę. Moje lalki dostawały bardzo dużo dwój, bo nic się nie uczyły! – opowiada Dorota Zawadzka.

1. Domek-czajnik, 75 zł

Niewielki, oryginalny i dwupoziomowy drewniany domek. Ma specjalny uchwyt służący do przenoszenia zabawki. Dwie ażurowe otwierane okiennice umożliwiają dostęp do wnętrz. W komplecie 13 dodatkowych elementów, w tym mebelki, dwie laleczki i różowa firanka.
 
drewniany domek dla lalek czajnik

2. Przenośny z ogródkiem, 90 zł

W budynku otwiera się jedna ściana, ukazując trzypoziomowe wnętrze oraz narysowany plac zabaw. Wewnątrz znajduje się 7 różowych mebelków. Po zamknięciu ściany domek można przenosić za wygodną rączkę. Wymiary domku: wysokość: 39 cm, szerokość: 31, 5 cm, głębokość 18 cm. Nadaje się do zabawy niewielkimi lalkami.
 
drewniany domek dla lalek przenośny

3. Z lalkami DODOTOYS, 190 zł

Trzypoziomowy dom z pięcioma pomieszczeniami. Zrobiony z drewna i płyty MDF. W komplecie 6 mebelków oraz 3 laleczki. Na ostatnim piętrze niewielki balkon. Na ścianach i podłogach znajdują się obrazki nadające wnętrzom charakter. Wysokość domku: 70 cm, szerokość – 60 cm, głębokość – 24 cm.
 
drewniany domek dla lalek dodotoys

4. Duży z meblami, 220 zł

Trzypiętrowa willa z tarasem. Znajduje się w niej pięć pomieszczeń: salon, sypialnia, łazienka, kuchnia i jadalnia. Wszystkie są wyposażone w meble i urządzenia – jest ich 16 i także są wykonane z drewna. Budynek ma wysokość 90 cm. Szerokość wynosi 59 cm, a głębokość 35 cm. Zmontowanie całości trwa około godziny.
 
drewniany domek dla lalek duży z meblami

5. Bajkowa rezydencja, ok. 240 zł

Domek Ecotoys ma trzy poziomy i 5 pomieszczeń. W komplecie znajduje się 15 mebelków (nie mają ostrych krawędzi!) oraz 4 laleczki o wysokości 10 cm każda. Budynek ma wysokość 71 cm, szerokość – 63 cm i głębokość – 30 cm. Dach został wyprofilowany, aby ułatwić dostęp do poddasza.
drewniany domek dla lalek bajkowa rezydencja

6. Nowoczesny Cubic, 460 zł

Nowoczesna, wyjątkowa willa od francuskiego producenta. Ma drewnianą konstrukcję oraz podłogi i ściany w różnych kolorach. Dach jest płaski i przezroczysty, dzięki czemu lepiej widać wnętrze górnego piętra. Zabawka wykonana bardzo starannie. W komplecie nie ma lalek ani mebli – te trzeba dokupić. Wymiary domku: 31 x 32,5 x 48,5 cm.
drewniany domek dla lalek cubic

7. Ogromny Kinderkraft, 1700 zł

Wykonany z najwyższej jakości drewna i z dbałością o każdy szczegół. Wewnątrz trzy poziomy z klatką schodową. Na zewnątrz znajduje się taras i balkon. Przestrzeń została podzielona na 6 pomieszczeń (nie licząc klatki schodowej. W zestawie 20 mebelków. Domek nadaje się dla lalek do 30 cm wysokości. Wymiary: 131 x 110 x 94 cm.
 
drewniany domek dla lalek Kindercraft
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy