Druga fala koronawirusa uderza głównie w młode kobiety
fot. Adobe Stock

Druga fala koronawirusa atakuje głównie kobiety w wieku 20-40 lat

Druga fala koronawirusa uderza w kobiety. To one zazwyczaj pracują domach opieki, barach i sklepach, gdzie przebywa dużo ludzi. W efekcie częściej od mężczyzn lądują w szpitalu z powodu COVID-19.
Joanna  Biegaj
Druga fala koronawirusa uderza głównie w młode kobiety
fot. Adobe Stock
Z analizy liczby przyjęć do szpitali w ostatnich miesiącach przygotowanej przez rządowych doradców ds. pandemii wynika, że to właśnie młode kobiety najbardziej odczuwają skutki drugiej fali pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

Wzrost liczby kobiet przyjmowanych do szpitali

Od początku sierpnia wzrosła liczba kobiet w Wielkiej Brytanii, które są przyjmowanie do szpitala z powodu zarażenia koronawirusem. Są to kobiety w wieku od 20 do 40 lat.

„Widzimy dużą nadwyżkę w liczbie kobiet przyjmowanych do szpitali. Coś jest nie tak w kwestii organizacji społeczeństwa, skoro kobiety w wieku 20-40 lat biorą na siebie ciężar drugiej fali zakażeń” - ostrzega Calum Semple, profesor pediatrii i epidemiolog z Liverpool University.
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.

Mężczyźni częściej pracują zdalnie

Według profesora ta zmiana jest związana z tym, że młode kobiety rzadziej, niż mężczyźni mają pracę, którą mogą wykonywać zdalnie. Zazwyczaj są one narażone na kontakt z wirusem, pracując w barach, restauracjach, domach opieki lub sklepach.

„To bardzo niepokojące, że kobiety, które są na pierwszej linii opieki nad chorymi, a jednocześnie pracują w branżach, które pomagają gospodarce się pozbierać, są najbardziej narażone na zakażenie” - mówi Sophie Walker, szefowa organizacji Young Women’s Trust.

Źródło: wyborcza.pl

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 3 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy