wydarzenia
fot. petitpompon.com

DRYFART warsztaty twórcze dla dzieci

01 - 06. 08. 2011r. Serdecznie zapraszamy do Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie na wakacyjne warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci.
wydarzenia
fot. petitpompon.com
Artystyczne dryfowanie teatralne pod znakiem Sindbada Żeglarza rozpoczniemy już 1 sierpnia.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych: dzieci w wieku 7-9 lat i 10-13 lat.
Zajęcia odbywać się będą w godzinach 9:00-16:00.
W planie zajęć znajdą się następujące warsztaty:
- aktorskie
- ruchowo-taneczne
- plastyczne
- lingwistyczne - zajęcia z języka angielskiego.
Efektem kilkudniowej pracy obu grup będzie spektakl inspirowany zbiorem baśni prozą autorstwa Bolesława Leśmiana pt. „Przygody Sindbada Żeglarza”, w którym wezmą udział wszyscy uczestnicy warsztatów, a główną rolę odegra zawodowy aktor Rafał Hajdukiewicz.

ZAJĘCIA AKTORSKIE
Warsztaty prowadzone przez profesjonalną aktorkę Agnieszkę Makowską, prowadzone w zakresie teatru ożywionej formy (pacynki, materia ożywiona, teatr masek, teatr cieni), pracy z ciałem (pantomima, dell’arte, ekspresja ruchu scenicznego), pracy z głosem (emisja głosu, elementy dykcji), świadomości ciała, przestrzeni, partnera i grupy, wzbogacone o ćwiczenia rozwijające wrażliwość, empatię i otwartość na grupę;

ZAJĘCIA RUCHOWO-TANECZNE

Prowadzone przez Magdalenę Gardas z uprawnieniami instruktora rekreacji ruchowej, prowadzone w zakresie pracy z ciałem. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy tańcem i wyobraźnią, odkrywania możliwości swojego ciała. W ramach nich zostaną wykorzystane elementy tańca współczesnego i towarzyskiego, izolacja ruchu, proste choreografie, podstawy rytmiki, kształcenie słuchu. Zajęcia wzbogacone zostaną o zabawy integracyjne, wykorzystujące formy zabawy do edukacji;

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Prowadzone przez Agatę Dąbrowską i Karolinę Machowicz, organizatorki Pajdokracji (projektu realizowanego w Piwnicy Kany w ramach rodzinnych niedziel) – podczas zajęć poprzez zadania plastyczne z wykorzystaniem materiałów recyklingowych dzieci będą tworzyły elementy scenografii, kostiumów i lalek;

ZAJĘCIA LINGWISTYCZNE
Prowadzone przez Amerykankę Jenny Crissey, na co dzień pracującą w Teatrze Brama z Goleniowa. Podczas zajęć dzieci poprzez proste wyliczanki, piosenki i zabawy będą przyswajały elementy języka angielskiego, przy okazji ucząc się kwestii, które zostaną wykorzystane w spektaklu.

Autorski scenariusz przygotowany w oparciu o zbiór baśni prozą autorstwa Bolesława Leśmiana pt. „Przygody Sindbada Żeglarza” przez reżyserkę Agatę Biziuk, będącą konsultantem projektu, będzie łączył w sobie konkretne sceny przygotowane specjalnie pod warsztaty. Spoiwem spektaklu będzie profesjonalny aktor Rafał Hajdukiewicz, który razem z dziećmi wykreuje poszczególne światy – elementy spektaklu.

Informacje i zapisy na zajęcia

tel. +48 608 804 513
e-mail: mailbox.avis@gmail.com
więcej »

Opłaty:
koszt 6 dni warsztatowych: 250 zł
wpłaty można dokonać w kasie Zamku w godzinach 11:00-14:30, w CIKiT w godzinach 10:00-18:00 lub przelewem na konto:
BGK 56113011760022204778200001
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy