niemowlę
fot. Fotolia

Drżąca broda dziecka - czy drżenie bródki niemowlaka to powód do niepokoju?

Mocno drżącą brodę u twojego dziecka możesz zaobserwować szczególnie kiedy płacze, ale zdarza się również w innych momentach jego aktywności. Przyczyn drżenia bródki może być kilka. Podpowiadamy, kiedy i dlaczego maluchowi trzęsie się bródka.
niemowlę
fot. Fotolia
Mocno drżącą brodę u twojego dziecka możesz zaobserwować szczególnie kiedy płacze, ale zdarza się również w innych momentach jego aktywności.

Drżąca broda dziecka dowodzi, że układ nerwowy niemowlęcia nie jest dojrzały. Taka reakcja nie trwa zazwyczaj długo, jednak bądź szczególnie czuła dla dziecka, kiedy nastąpi. Maluszek nie czuje się wówczas komfortowo i potrzebuje przytulenia.

Gdy dziecku drży bródka, winowajcą jest niedojrzały układ nerwowy dziecka, który nie zawsze „wie”, jak się zachować. Będzie się rozwijał i maluch coraz lepiej będzie kontrolował swoje odruchy.

Bródka może niemowlęciu drżeć:
  • podczas karmienia,
  • w czasie snu,
  • może to być także reakcja na niespodziewany hałas czy raptowną zmianę pozycji.

Zdarza się nawet, że drży całe ciałko dziecka, chociaż częściej oprócz brody drżenie obejmuje jedną nóżkę lub jedną rączkę. Powinno to minąć w
Redakcja poleca: Domowe sposoby na przeziębienie - film
Nie zawsze konieczna jest wizyta u lekarza, czasem wystarczy herbata z cytryną czy ciepła kąpiel. Pediatra poleca domowe sposoby na przeziębienie.
Oceń artykuł

Ocena 3 na 7 głosy

Zobacz także

Popularne tematy