Dwie dziewczynki zatrzaśnięte w aucie
fot. StockAdobe

Dwie dziewczynki spędziły 15 godzin w zamkniętym samochodzie, bo ich matka poszła na imprezę!

19-latka zostawiła malutkie córki w wieku roku i dwóch lat w zatrzaśniętym aucie, a sama poszła się bawić. Pewnie domyślacie się, jak skończyła się ta historia...
Milena Oszczepalińska
Dwie dziewczynki zatrzaśnięte w aucie
fot. StockAdobe
Dwie dziewczynki – jedna w wieku dwóch lat, druga roku zostały zostawione same sobie na całą noc, bez jedzenia, picia i dostępu do świeżego powietrza, bo ich matka postanowiła pójść na imprezę i nie zabierać dzieci ze sobą. Kiedy wróciła do nich rano, dziewczynki były już nieprzytomne. Mimo reanimacji, nie udało się przywrócić im życia.

Zostawiła dzieci w aucie, bo nie chciała zabierać ich na imprezę

19-letnia mieszkanka hrabstwa Kerr County znajdującego się w stanie Teksas postanowiła wybrać się na imprezę. Mimo że była matką dwóch dziewczynek – rocznej i dwuletniej – i nie miała ich z kim zostawić, nie chciała rezygnować z zabawy. Wymyśliła więc, że zostawi dziewczynki w aucie zaparkowanym pod domem, w którym odbywała się impreza. Być może liczyła na to, że córki będą spały i nawet nie zauważą jej nieobecności… Nie przyszło jej do głowy, że w zatrzaśniętym samochodzie, w którym dzieci nie miały dostępu do świeżego powietrza i picia, może zdarzyć się tragedia. Niestety, gdy wróciła do środka następnego dnia rano, po 15 godzinach od zostawienia córek, zastała je nieprzytomne.
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Świadkowie słyszeli krzyki dobiegające z auta

Dziewczynki podobno głośno krzyczały w samochodzie i były widziane przez świadków – osoby mieszkające w sąsiedztwie. Zgłaszali to nawet kobiecie i sugerowali, by zabrała dzieci z auta, ale ta nie zwracała na nich uwagi. Dlaczego więc sami nie pomogli dziewczynkom? Być może nie wiedzieli, jak zareagować albo nie chcieli się nadmiernie wtrącać.

Zdumiewające jest to, że w trakcie imprezy do auta wszedł 16-letni kolega matki dziewczynek, urządził w nim sobie kilkugodzinną drzemkę, po czym opuścił pojazd, nie zwracając uwagi na pozostawione w nim dzieci.

Bezmyślność nastoletniej matki spowodowała śmierć jej córek

Kiedy kobieta zobaczyła, że dziewczynki są nieprzytomne, zabrała je do szpitala. Tam skłamała, że córki zasłabły na spacerze w parku nad jeziorem Flat Rock. Lekarze mimo usilnych starań i reanimacji, nie odratowali dzieci. Dziewczynki zmarły, a ich matka trafiła do aresztu z zarzutem porzucenia dzieci i narażenia ich na utratę życia.

To nie jest pierwszy przypadek, gdy matka zostawiła dzieci w aucie i poszła na imprezę. Wciąż nie możemy uwierzyć, jakim brakiem wyobraźni i głupotą wykazują się ludzie, którzy zostawiają własne dzieci zamknięte w samochodach.

Was też szokują takie historie? Spotkałyście się z podobnymi przypadkami, że dzieci zostawały same w pojazdach, bo ich rodzice szli np. na zakupy lub gdziekolwiek indziej? Jeśli tak, napiszcie, jak reagowałyście!

Źródło: onet.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy