Chłopcy znalezieni w kościołach w Katowicach i Sosnowcu
fot. Policja

Dwóch chłopców porzuconych w kościołach

Dwoje małych dzieci porzuconych w kościołach w Katowicach i Sosnowcu znalazła w ostatnich dniach policja – informuje TVN24. Porzucone dzieci to chłopcy.
Karolina Stępniewska
Chłopcy znalezieni w kościołach w Katowicach i Sosnowcu
fot. Policja
Około półrocznego chłopca znaleziono we wtorek w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia NMP przy ulicy Gospodarczej w Sosnowcu. Chłopiec był zadbany, ciepło ubrany i miał przy sobie butelkę mleka i kartkę z prośbą o zaopiekowanie się nim. Zajęli się nim policjanci. 

- Chłopiec trafił do szpitala. Znalazła go osoba, która była w kościele. Prawdopodobnie chwilę wcześniej został pozostawiony - mówiła w TVN24 Aleksandra Nowara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dziecko jest uśmiechnięte i kontaktowe.

Drugiego chłopca znaleziono dzień później w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP przy ulicy Granicznej w Katowicach. Wiek dziecka lekarze określają na 1,5-2 lat. Nie znaleziono przy nim żadnej kartki, ale jest podejrzenie, że to matka poinformowała kobietę wchodzącą do kościoła około 12.30 o dziecku, które tam się znajduje. Kobieta obiecała zająć się sytuacją, a domniemana matka w tm czasie miała zadzwonić na policję. Nie zrobiła tego: - Podejrzewamy, że mogła to być matka dziecka, która stała pod kościołem i chciała, aby dziecko trafiło w dobre ręce – wyjaśnia Nowara.

Starszy chłopiec również jest zadbany i ciepło ubrany. Niestety nie potrafi jeszcze mówić niczego poza słowem "mama". Trafił od razu do rodziny zastępczej. Młodsze dziecko przebywa w szpitalu – jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, to rutynowe postępowanie w takich przypadkach. Chłopcy są zdrowi i nie stwierdzono u nich śladów znęcania. 

Dzięki informacjom w mediach udało się ustalić, że chłopcy są braćmi. Matka została już odnaleziona. Jest nią 25-letnia kobieta, którą zatrzymano u rodziny w Sosnowcu. Porzucenie synów tłumaczyła trudną sytuacją finansową. Może jej grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności.
Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy